Kezdőoldal » Otthon » Kert » Komposztkukák rejtélye?

Komposztkukák rejtélye?

Figyelt kérdés

Amikor városon laktunk mindig zavart, hogy van egy csomó olyan hulladék amit 100% -ig komposztálni lehetne, de nincs gyűtő így nem lehetett máshogy, a kommunális hulladékba tudtuk csak dobni. Pedig tudjuk, a krumplihéj, kávézacc hagymaszár egyebek nem szemét, amíg műanyaggal meg használt pelenkával nem keverjük. Egyszóval jó lett volna egy ilyen lehetőség minden szempontból. Nem volt.


Most hogy már falun élünk igen meglepődtem, hogy két kukát, egy kommunális meg egy barna fedelű komposzt kukát kaptunk. Van ahol adnak minden félét a szelektív gyűjtéshez, de itt ez a két kukás megoldás van. Ráadásul a komposzt kukát is nagyjából a hasonló áron viszik el mint a szemetet, pedig nem mindegy hogy tárolni kell a szemetet, vagy virágföldet csinálnak belőle amit utána eladnak. Ezt se értem. Másfél éve nem jöttem rá mi értelme van ennek falun. Más is így lehet ezzel, mert ennyi idő alatt összesen egy alkalommal láttam, hogy valaki kitette volna a komposzt kukát ürítésre. Úgy látom ezeket legyártani, kihelyezni teljesen felesleges volt. Biztos van falun fényévente egy eset amikor valaki használja, valahol egy jogos igény, de pár faluval arrébb például megoldották annyival hogy minden házhoz adtak egy komposztálót. Nem ezerszer jobb megoldás? Vagy ennek is megvan az értelme, csak én vagyok korlátolt hogy felfoghassam?



2014. aug. 29. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy társadalomban vannak másfajta, nem természettudományos alapon működő rendszerek is. Nyilván valakiknek komoly üzleti érdeke fűződik mindehhez.
2014. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, a józan ész fölött a pénz győzött.

Nem ritka ez manapság.

2014. aug. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!