Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Pepperoni paprika (hosszúkás...

A Pepperoni paprika (hosszúkás, vékony, enyhén csípős paprika) pontosan milyen fajta? A tipikus üveges savanyúság paprikára gondolok. Mint pl. a Lidl -ben kapható is.

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:

"A Pepperoni paprika pontosan milyen fajta?"


pepperoni!

2014. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

hát ha csak ilyen egyszerű lenne a dolog...De nem az.

Elég sok fajtával azonosítják,de egyik sem az ami a tipikus savanyúságnak való. Pl. hívják kosszarvúnak. Megnéztem, nem az. Hasonló,de nem az a fajta. Pepperoni paprika magot egy helyen találtam,de az meg magán forrásból való, az illető több fajtát termeszt így valószínűleg keresztbe porzódott fajtáról van szó. Így ebay ről próbálnék szerezni de amíg nem tudom,hogy mi a pontos fajta addig nem is tudok rákeresni. Amennyire én látom a dolgot ezt csak nálunk hívják pepperoni paprikának. Máshol inkább egy kolbász fajta a pepperoni. Vagy még amcsiknál pepperoni paprika néven a pepperonichi fajta fut, de az megint nem ez. Szóval nem olyan egyszerű dolog ez :)

2014. szept. 6. 12:59
 3/10 anonim ***** válasza:
2014. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg az olasz e-bay-en.

Igaz, a szó eredetileg csak erős paprikát jelent, de ha beírod az oldal keresőjébe, ránézésre talán tudsz keresni valamit.


Amúgy meg több magyar vetőmagcég árul pepperonimagot (ezen a néven), szerintem érdemes megpróbálkozni velük, mert ez a beszerzés bőven a legolcsóbb, és szerintem azt csomagolják, ami az eredeti pepperoni néven ismert paprika.

2014. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszi. Az ebay en olaszorszagra szukitett keresessel talaltam meg a fajtat. Nem pepperoninak hivjak :) koszonom. Jo otlet volt. Es valoban olasz szarmazasu paprika.
2014. szept. 8. 18:18
 6/10 anonim ***** válasza:

A 3. válaszban található linken a google keresés található.

a legelső találatba bele sem kell kattintani, mert a 3. sorban olvasjható, a paprika fajtája : cayenne.

2014. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Cayenne ugyanúgy egy általános elnevezés, mint a pepperoni. Több fajtát is ide sorolnak. A Cayenne dél-amerikai, a pepperoni olasz. (Maga a szó is erős paprikát jelent.)
2014. szept. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valóban a cayenne egy fajtakör.

Azon belül még vannak fajták.

De cayenne vetőmagot már fog kapni a második gazdaboltban.

2014. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, de pepperoni is van több cégnek, pl. a Garafarmé:

[link]

Már, ha így kinézetre megfelel.

2014. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítséget!
2014. szept. 10. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!