Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehet a virágomnak?

Mi baja lehet a virágomnak?

Figyelt kérdés
Van egy zamioculcas-om és elkezdett sárgulni a levele, nagyon! Már vagy 3 szárát levágtam! 10 éve ugyanazon a helyen van és nagyon szeretett ott lenni, soha semmi baja nem volt! minden éven legalább 3-4 hajtást hozott! De most valami nem stimmel, mert nagyon sárgul! Túlöntözés kizárva! Mi lehet a baj? És attól függetlenül, hogy sárgul most is hoz egyszerre 2 hajtást!
2010. jan. 19. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen idős, felmerül, hogy közben kapott-e friss földet. Ha nem, esetleg azzal próbálkozhatnál, hogy teljes földlabdával egy kicsit nagyobb cserépbe ülteted át, köré friss földet téve. Oké, hogy nem szabad túlöntözni és hogy igénytelen, de azért néha egy kis friss földet (úgy tízévenként) biztosan meghálálna.
2010. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha 10 éve ugyanott van és ugyanúgy gondozod, akkor csak a földdel lehet a gond. Vagy vmi lekiismereti problémája van. Reméljük, rendbejön :)
2010. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetesen folyamatosan át volt ültetve! Nem 10 évenként kap új földet! Csak annyi problémám van, hogy ha most még nagyobb cserépbe teszem, akkor már nem fér el (elég kicsi a lakás), ezért arra gondoltam, hogy esetleg megpróbálom óvatosan leszedni ezt a régi földet (nem teljesen) egy picit a gyökeréről és a helyére friss földet rakok!
2010. jan. 19. 11:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és azért köszi a válaszokat!
2010. jan. 19. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok. Ha kicsi a hely, nagyon megfelel a földcsere is, sőt még jobb. Csak vigyázz a gyökerekre, inkább áztasd le, mint kapirgáld.
2010. jan. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. jan. 19. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!