Kezdőoldal » Otthon » Kert » A sárga/fehér földel tehetek...

A sárga/fehér földel tehetek kárt a szobanövényeimben ( bővebben lent )?

Figyelt kérdés
Nos most vezetik be az utcánkba a szennyvízcsatornát és leástak kb 3-4 méter mélyre meg tettek le csöveket amivel kiszivattyúzzák a talajvizet és ezek a csövek mellett van jó sok fehér homok, és azt szeretném tudni, hogy ha szedek belőle és a virágokra vagyis annak a földnek a tetejére teszek belőle amibe a virágok vannak ültetve hogy olyan legyen mint ha csak olyan földben lenne akkor attól lehet-e baja a növényeknek? szóval nem át akarom olyanba ültetni őket hanem a jelenlegi cserépben lévő föld tetejére tenném...

2014. szept. 21. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A leírásból az derül ki, hogy "földtanban" nemigen vagy járatos. A föld az nem homok. Ha tehát nem tudod egészen pontosan, hogy mi az, amiről beszélsz, akkor legjobb, ha nem csinálsz semmit. Homokot egyébként minek tenni a cserép tetejére ? Ha nem homok, és fehér-sárga, akkor meg márgás, meszes valami, ami pláne nem jó. Ha nem akarsz csomagolt virágföldet venni, akkor vakondtúrásból származót tegyél a cserepekbe. Nagyanyáink is arra esküdtek.
2014. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És egyébként milyen növényt akarsz ezzel gyógyítani?

Mert az egyiknek lúgos, a másiknak savas, az egyiknek kötött, a másiknak homokos talaj való.


Én csatlakozom az első válaszoló véleményéhez és azt javaslom, hogy halaszd a projektet:)

2014. szept. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

akkor szerintem inkább kihagyom...


egyébként sokféle virágom van de főképp kaktuszok és a veteményeskertből veszek nekik minden átültetéskor földet ami minden tavasszal megvan trágyázva sertéstrágyával és ez a föld elég sötét, sötétszürke... és arra gondoltam hogy ha ennek a földnek a tetejére teszek valamennyit ebből a homokból ami feljött a földből és megszáradt akkor az úgy szebb volna mint a barna föld, de így hogy azt mondjátok nem tesz jót neki így inkább kihagyom

2014. szept. 21. 22:32
 4/5 A kérdező kommentje:
jah, és nem gyógyítani akarom, csak a látvány miatt akartam
2014. szept. 21. 22:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, ezt nem írtad:)

Akkor apró murvát, esetleg gyöngykavicsot tegyél rá, az nem mosódik be öntözéskor.

2014. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!