Kezdőoldal » Otthon » Kert » A futó rózsának is vissza...

A futó rózsának is vissza kell vágni a szárát a tövéig ősszel?

Figyelt kérdés
2008. aug. 11. 06:50
 1/6 anonim válasza:
65%
Én mindig visszavágom, és és a tövét felkupacolom, így telel.
2008. aug. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A futórózsának??? De hát az pont attól futó, hogy meghagyod a hosszú hajtását a következő évre, és ezen a kordonhoz vagy oszlophoz felkötözött hajtáson hozza sorban a virágját.
2008. aug. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
47%
Mindenfajta rózsa szereti ha metszik, annál jobban hajt.
2008. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, annál jobban hajt, de nem virágzik. A nagyon erős hajtás akár egész évben nem hoz virágot, vagy csak nagyon későn. Ha vissza van metszve, akkor az első virágzás oda.

Szerintem te valami másféle rózsára gondolsz.

2008. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi tavaly vissza metszettük és húztunk rá földet, de én is azon gondolkoztam, hogy akkor ez nekem soha nem fog annyira megnőni, hogy lugasra futtassam. Amúgy idén már 2* virágzott, csak félek, ha nem vágjuk vissza elfagy télen.
2008. aug. 19. 09:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel jobb, ha a metszőolló viszi el 100% biztonsággal, mint ha a fagy néhány % valószínűséggel? :)

A gyökere és a földdel felkupacolt része meg garantáltan nem fog elfagyni, sem így, sem úgy. De bármilyen rózsára igaz, hogy ha őszi metszéssel megzavarod a nedvkeringését, akkor hajlamos visszafagyni, ezért korlátozottan fagytűrő rózsákat csak tavasszal szabad metszeni.

2008. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!