Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kb. mennyibe kerülhet ha a...

Panka08 kérdése:

Kb. mennyibe kerülhet ha a kertem rendben tartására felfogadok valakit?

Figyelt kérdés
Van egy 400m2-es gyepes , virágos kertem. Van néhány gyümölcsfa, évelővirágyok, néhány bokor, sziklakert. Imádom a kertem, a virágokkal, bokrokkal, fűvel-fával az évek folyamán teleültettem, de egyszerűen nincs időm rendben tartani annyira, hogy igazán élvezhető maradjon. . :( Mennyi havidíjtól vállalnak manapság fenntartást? Vagy hogy működik ez? Nem akarom hozzá nem értőre bízni, tehát azért konyítson hozzá... Nem ismerem az árakat sem, de nincs kedvem X sok vállalkozót castingoltatni, mivel nyílván nem is olyan nagy munka ez. Szóval valami iránymutatást köszönettel fogadok.

2014. okt. 8. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem mindegy, hogy a Balatonnál, Budán vagy Bugyin van a kert. Szerintem elég, ha kéthetente 1-2 napra hívsz valakit, aki napszámban megcsinálja. Egy nap kerülhet 5000-20000 Ft-ba, helytől és körülményektől függően. Nálunk 10 ezer/alkalomért tartják rendben a kertet, és 3-4 hetente jönnek ketten. (attól függ, mennyi eső esik és milyen gyorsan nő a fű)
2014. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felénk olyan 800-1000/óra körül jár kertész. Sima napszámos 4-500-ért, de ő nem feltétlen ért hozzá, csak mondjuk a fűnyírót eltologatja.


Ekkora területhez max. heti 2 óra kell, plusz még évi két-három alkalommal egy egész délelőtt.

2014. okt. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2014. okt. 14. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!