Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fikusz benjamikuszom megint...

Fikusz benjamikuszom megint dobálja a leveleit, miért?

Figyelt kérdés
Pár éve vettem, akkor aztán rossz helyre tettem, nem kapott elég fényt, elkezdett kopaszodni. Aztán áthelyeztem a jelenlegi helyére, kb 3 éve itt áll. De most itt is kezdi dobálni a leveleit. Ez csak valami tavaszi bolondság, vagy most már itt sem jó neki?
2010. jan. 24. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a fikusz benjamina nem szereti, ha mozgatva van, a fényt mindig azonos távolságból(ablaktól való távra gondoltam) és irányból kell kapnia valamint nem szereti a túlöntözést (hetente egyszer szoktam)és a nagyon száraz meleget(nálam fűtetlen,(illetve kevés meleget kap a nappali szobából kiengedve) nagy ablakos helyiségben van,sok virággal együtt.

17 éves, közel 3 és fél m magas

2010. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocs,elfelejtettem, ne aggódj, időnként nem árt neki, ha a levelei felét eldobálja, majd helyrejön, lehet, hogy huzatot kapott.Strapabíró növény, ha betartod az előzőekben írtamat
2010. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az enyém teljesen megbolondult. Képzeljétek, a lépcsőházban volt kint egész évben. Aztán jöttek a mínuszok, és elkezdett pár levele hullani. Behoztam, de hát itt bent meg 23 fok van mindenütt. (kisgyerek van, miatta muszáj fűteni ennyire). Itt bent majdnem teljesen megkopaszodott :((


Két hete visszavittem a lépcsőházba... mínuszok vannak ott is (mínusz 2-3 fok). Azóta egy levele sem hullott le. 5 éves, másfél méter növény. Szóval nem tudom mi lehet... Ha behoznám, lehullana az összes levele, így viszont kint van... ahol egész évben is volt. (napot kap rendesen).

2010. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Van akinek maradt még levele, mert az enyémnek 1 jól magasan ott árválkodik egy szál levél. Úgy néz ki mint a villámhárító!
2010. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előtted író vagyok. Háát, az enyém is erősen hajaz egy villámhárítóra. :) Másfél méteres, és kb. van rajta 15 levél... :(((
2010. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Egy időben nekem is dobálta a leveleit. Akkor átültettem egy nagyobb cserépbe és azonnal megszűnt a probléma. Nem tudom mikor ültetted át, de évente egyszert szerintem át kell ültetni. Az is jó ha egy kis földet leszedsz a tetejéről és frisset raksz rá.
2010. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én speciel most augusztusban ültettem át, nagyobb cserépbe és új földet kapott + tápoldatot. (mégis hullik:(((
2010. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Pfúúúúúú! Akkor még mindig nem tudom, mi lehet. Szóval, az ajánlásaitok alapján:

3 éve ugyanott van, nem mozgatom, nem huzigálom, maximum picit forgatom (3 éve ugyanúgy), hogy ne "sarok növény" legyen:-)

Tavasszal ültettem át, és most ősszel a tetejére ilyen "agyagkavicsot" tettem.

Bár! Lehet, hogy mostanában kicsit többet öntözöm! ???

Egyébként nagyon szép kis jószág, nagyon bántana, ha valami érné!

Köszi a tanácsokat, a vizzel most figyelmesebb leszek!

2010. jan. 24. 13:20
 9/11 anonim ***** válasza:
sztem is a vízre figyelj oda, nekem egy fikus bonsai-om volt, hát hamar megöltem, mivel úgy locsoltam mint egy sima bokrot. ledobálta a leveleit, majd elrohadt a törzse.
2010. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Picit sem szabad forgatni, ne félj, nem lesz saroknövény!

Az enyém, mint írtam már sok éve áll úgyanúgy, szép egyenletes a formája, nem fordul a fény felé, mint sok más növény.Ha mégis lenne egy-egy ág ami szerinted nem jól áll, bátran metszd meg,nem fogsz ártani vele!

2010. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!