Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol teleltessem a friss...

Hol teleltessem a friss ültetésű leandereimet? Még új növénytulajdonos vagyok.

Figyelt kérdés
Nyáron gyökereztettem friss leander ágakat, szépen hosszan megnőttek a gyökerek, el is ültettem olyan augusztus elején őket. Látványosan gyönyörűen nőttek, viszont nem tudom hogy hol teleltessem a növényeket? Kb. most olyan 20-25 cm magasak, és azért már hűvösödik az idő, a balkonon vannak még védett helyen, ha sütne a nap szépen kapnának egésznap fényt. Sajnos csak teremgarázsunk van, se pincénk, se "normál" ablakos garázsunk, se télikertünk, se üveges verandánk nincs. Az lenne a fő kérdésem, hogy ha leviszem a teremgarázsba, ahol kb. 10 fok van a hideg téli napokon, viszont sötét van, akkor megmaradnak? Nem tudom a garázsban lévő neon-fény elég-e nekik, mert az autók ki-be állásakor ugye felkapcsolódik a neon-fény, vagy kell nekik rendes napfény? Vagy hozzam be a lakásba a melegre ahol kb. 22-23 fok van télen, viszont hideg helyiség nincs a lakásban? Tapasztalt leadneresek kérlek segítsetek, köszönöm szépen a válaszaitokat!
2014. okt. 25. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első télen én bent hagynám a szobában, mintha nyár lenne, hogy tovább erősödjön. A következő télen viszont hidegbe kell kitenni, és nem locsolni tavaszig. Akkor indul be a virágképződés.
2014. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha látványosan megindultak, akkor már kibírják a rendes teleltetést.

Meleg lakás semmiképpen nem jó, megnyúlnak.


Oké, hogy a teremgarázs hideg téli napokon 10 fokos, de nem ez a lényeg, hanem hogy általában mennyi szokott lenni? Mert ha 15 fölött van, akkor ez sem igazán alkalmas, itt is fehér, vékony hajtások nőhetnek. Ilyen esetben inkább még most passzold el az összeset.

Ha nagyjából mindig 15 alatt van, akkor elég lehet a neonok fénye, főleg, ha meg tudsz oldani egy kis állandó fényforrást.

0 fok is elég lenne, az ilyen fiatal növények is kibírnak legalább -2-t.

2014. okt. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld :-) Akkor marad a teremgarázs, biztos hogy 15 fok alatt van télen az állandó hőmérséklet és a fényforrást is meg tudom oldani. Remélem megmaradnak és szép virágok lesznek rajtuk.
2014. okt. 25. 14:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Ameddig tudod, tartsd kint őket védett, napos helyen, fal mellé rakva.

Most mondanak talajmenti fagyot, de balkonon ilyenkor még nem fagy, fal mellett főleg nem.

Néha karácsonyig is kint lehet tartani őket, de december elejéig nekem még minden évben sikerült.

2014. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!