Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi a gránátalma csírázási...

Mennyi a gránátalma csírázási ideje?

Figyelt kérdés
Most vetettem pár gránátalma magot egy kis üvegházba. Úgy csináltam, hogy a magokról direkt nem "ettük le" magát a gyümölcsöt, hogy táplálja a csírázásnál energiával. Előtte nem csíráztattam, máshol azt olvastam, hogy elegendő csak elvetni. Mennyi a csírázási idő? Valakinek tapasztalat?

2014. okt. 26. 20:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Gyümölcsfát oltanak és nem magról szaporitanak .Úgy hogy kezdheted a várakozást .
2014. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Direkt le kellett volna enni a gyümölcsöt. A növények ugye nem tudnak szerves anyagot felvenni, ez különbözteti meg őket az állatoktól, az állatok viszont szerves anyagokkal táplálkoznak.

Így csak be fog rothadni az egész.

Amúgy elég gyorsan kel, akár egy hét alatt is kibújhat, de lehet akár 2 hónap is.

Télen, lakásban nem sok értelme van persze, mert ha ki is csírázik, akkor a rossz körülmények között el fog pusztulni nagy valószínűséggel, mert nem értesz hozzá annyit, hogy megadj neki legalább ezt-azt az igényeiből.

Pl. ilyen mini üvegházban mindig párás a levegő, ami lakásban garantálja a palántadőlés nevű végzetes betegséget minden csíranövény számára.

2014. okt. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Első válaszoló : akkor olvass utána, és hamar rájössz, hogy mindenhol azt írják, hogy magról is nagyon könnyű szaporítani, csak 5-7 év mire virágot hoz.


Második válaszoló. Köszi a segítséget, akkor lehet újrapróbálkozok, veszek egy másik gránátalmát és leeszem a húsát is :D Sosem szabad feladni! :) Szeretek ilyenekkel kísérletezni. Már van egy egy méteres avokádóm is.

2014. okt. 27. 06:42
 4/18 anonim válasza:
Én ültettem el a cserépbe félig gyümölcsöset és félig "leevett gyümölcsös" magot. Nem tudom pontosan mennyi időre csírázott ki. Október 5-én ültettem el és két, két és fél hét alatt szépen kicsírázott. mostmár szépen növögetnek az 5-6 centis palánták. Eleinte kibukkant egy, majd kettő, három. Ez a három elkezdett növekedni, utánna napról napra jelentek meg melletük mind több és több. most 13 van. Ami a magot illeti a cserép gyümölcsös és gyümölcstelen magú felén is ugyanolyan sikerrel nőttek ki a palánták. Ne add fel. Hajrá :)
2014. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Épp hasonló csíráztatással kísérletezek jómagam is.

A gyümölcshúst lerágcsáltuk, ügyelve a kemény rész sértetlenségére, majd kimosott hústárcába (húsok bolti csomagolása) tettem földet és abba ültettem só sok, vagy

20-30 magot egymástól pár centire - biztos, ami biztos alapon. :-) Na persze tette tejfölös pohárba is párat, hogy abba meg ne legyen annyi egyszerre.


Kb. 1,5 hét már eltelt, de sziklevelek semmi nyoma még ... :-( Van rajta folpack frissentartó fóliaként, egyébként viszonylag meleg helyen vannnak a magok: fűtőtest feletti, napfényes belső ablakpárkányon. A fólia jelenthet gondot? Vagy csak várni kell még?

2015. jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Épp előtted írták, hogy 2-2,5 hét után keltek.

Az általad említett 1,5 hét ennél több vagy kevesebb?


A fólia a berothadást segíti, amennyiben túl nedves a föld. De mivel ezek gyorsan csírázó nagy magvak, másfél hetet ki kellett bírniuk, hiszen mint olvashattuk, még a rothadt gyümölcshússal való borítottság sem ártott neki.

2015. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Én 2 gránátalma magjaival kisérletezek.

Először mint írtam is, nem rágcsáltam le a húst róla. Úgy ültettem el egyesével. Semmi eredmény nem volt kb 3 hétig kb. Így úgy döntöttem hogy veszek egy másik gránátalmát is és annak a magjairól lerágcsálom óvatosan.


Azok hirtelen 1-2 hét alatt ki is bújtak, rengeteg, de nagyon silány minőségűek lettek.

Nagy örömömre meglepetést okoztak a gyümölcshúsos magok, amiket először ültettem el. Nagyon erősek, stabilan állnak, szépen fejlődnek, semmi bajuk.


Amikről leettük óvatosan a gyümölcsöt, azok sorban dőlnek ki (palántadőlés), nagyon silányak.


Az első vetésből kb a 70% kikelt és mind egytől egyig megvannak még.

Szerintem valahogy úgy működhet, ha már túlélték a strapát és nem rohadtak el a gyümölcs miatt, akkor erős egyedek fejlődnek ki. Legalábbis nekem ez jött le :)

2015. jan. 8. 00:05
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a második ültetés földje rosszabb minőségű volt, ráadásul palántadőléssel fertőzött (ami általában megtalálható a legtöbb földben, ha nincsenek pl. kisütve).

De még az is lehet, hogy az elsőben valamiféle növények számára veszélytelen gomba szaporodott el még kelés előtt, elvéve az életteret a palántadőlés gombájától.

2015. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
ugyanaz a föld! :)) Szerintem ennyire nem kell túlbonyolítani, mint ahogy leírtad... :) De azért megmosolyogtató volt
2015. jan. 10. 21:03
 10/18 anonim válasza:

Na, emberek! :-)

5. válaszoló vagyok.


24 palántácska van kint jelenleg a december végi

vetésből. Csak várni kellett. Szépek, egészségesek.

A palántadőlésről annyit, hogy nem kell mindennek

bedőlni ... :-) Vagy talán a természetben is kielemzi

az szuper intelligens gránatalma fa / bokor, hogy hova

hullassa nemes gyimilcseit? Bizonyára palántadőlés

mentes talajt választ nekik, nemde? ;-)


Olvastam én is sok mindent. De köszönik, jól fejlődnek

a kis kertem földjében, ami virágfölddel van keverve és

persze megfelelően porhanyósítva. Ja, és nem is a

csúcsos végükkel lefele ültettem a magokat. Annyit

tettem mindössze, hogy leszopogattam róluk a hús nagy

részét. :-)

2015. jan. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!