Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bonsai fám levele sárgul és...

Bonsai fám levele sárgul és hullik. Mi lehet a probléma? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Carmona bonsai fámmal kapcsolatban szeretnék kérdezni! Születésnapomra kaptam 4 napja, gyönyörű sötétzöld levelekkel. Azóta egyszer merítettem, hogy nedves maradjon a földje, és olyan 1.5 méterre van az ablaktól, hogy a fakó időben is a lehető legtöbb fényt kapja. Nem fűtök, így a lakásban olyan 18-21 °C közötti a hőmérséklet. Még nem kapott tápoldatot. A 4 nap alatt elkezdtek sárgulni a kis levelei, és hullatja is őket. Elég sokat olvastam róluk, igyekszem mindent megtenni, de az internetes oldalon a vélemények megoszlanak, és ő az első fám, gyakorlatom nincs. Mi lehet a probléma? Vagy ez télen természetes? Nem kap elég fényt? Mit tehetnék? Nem szeretném hogy súlyosabb gondja legyen. Megfázhatott amíg hazahozták nekem?



2014. nov. 11. 16:30
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Nem vagyok bonsai szakértő, de azért megosztom a tapasztalataimat veled =)

Az első fám nekem is Carmona volt, de kb 2 hónap alatt elpusztult. Sokat utána olvastam akkor, de több helyen írták, hogy a Carmona nem bírja az itteni klímát és főleg panelokban nagy az esély rá, hogy elpusztul. Egyik barátomnak szintén ilyen fajtája volt (kb egy időben vettük) de az övé 1,5 évig bírta pedig ő elég szakszerűen gondozta.


Lehet, hogy a helyváltoztatásra reagál így és akkor magától abbahagyja a levélhullajtást. Mostanában enyhe idő volt, hidegben lett elhozva?

Én arra tippelek, hogy esetleg nem volt öntözve előtte hosszabb ideig, mert ez a fajta nagyon érzékeny a kiszáradásra.

Jelenleg van egy 3 éves Carmonám, én 2-4 naponta öntözöm attól függően mennyire nedves a földje. Tápoldatot sose adtam neki (az ez előtti kapott) és ezalatt sose dobta le a leveleit, gyorsan hozza a hajtásait és időnként apró fehér virágokat. Panelban lakom és kb 22 fok van, közel van az ablakhoz, de huzat nem éri.

2014. nov. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen hidegben lett elhozva, remélem akkor tényleg csak ez és a helyváltozás. Én is panelban lakom, ablaktól van nem messze, 20 °C körüli a levegő. Remélem akkor megoldódik majd a dolog, én igyekszem mindent megtenni. Virága nincs, de vannak bimbói :)). Friss kezdődő hajtásokat is látok, de még nem elég nagyok a metszéshez. Nagyon köszönöm a válaszod, megnyugtattál!
2014. nov. 12. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!