Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kell csinálni a pertezsely...

Mit kell csinálni a pertezselyemmel, hogy ne puszuljon el?

Figyelt kérdés
A boltban vettem ilyen cserépben kapható fűszernövényt. Nem neveltem még sosem növényt, és amint levettem ról a afóliát,egy óra múlva máris kókadt. Kitettem éjszakára a konyhaablakba, ami viszont elég huzatos nálunk, és reggelre még rosszabbul nézett ki. Hogy neveljem? Mennyi vizet kell rá önteni és milyen gyakran? Hova tegyem? Vagy át kéne ültetni? Rájöttem, hogy semmit sem tudok a novnyekről, légyszi segitsen, aki ért hozzá! Köszi!

2014. nov. 22. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A huzat szinte minden növényt megöl.

A földje nyirkos legyen mindig, de ne vizes!

2014. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hűvös, nagyon világos helyre tedd, a föld inkább legyen félszáraz, mint saras, ennyit tudsz tenni érte.

Ha az ablakszárnyak mellett bejön egy kis levegő, az még nem árt meg érzékenyebb növénynek sem, csak ha rányitod az ablakot szellőztetéskor, és kereszthuzat van a lakásban.


Attól is baja lehet, ha eddig a fűtetlen fóliában volt, éjszaka 3 fokon, aztán te betetted a 22 fokos szobába. Ez a levelek 90 %-ának leszáradásával is járhat.

2014. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Most akkor kérdezek még egy hülyeséget, hogy lássátok mennyire "otthon vagyok" a témában: lehet felülől öntözni vagy ezt is csak tálcából?
2014. nov. 22. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindent lehet felülről, ha nem megy a levélre a víz.

Azért jobb mégis alulról felszívatni, mert egyrészt így nem tömörödik le a talaj, másrészt nem mosódik ki (vagy alulra) a tápanyag.

De a petrezselyem úgysem egy hosszú életű növény, még szerencsés esetben is csak félévig marad meg nálad cserépben (tavasztól felmagzik, mert kétéves növény), úgyhogy gyakorlatilag mindegy.

2014. nov. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. nov. 24. 11:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!