Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit használtok fiatal, nemes...

Mit használtok fiatal, nemes FÁK TÖVÉNEK téli "SZIGETELÉSÉRE"? Az megfelelő, ha az oltási pont alatt 1-2 cm-ig körültányérozom őket, aztán erre (az oltási pont mélysége függvényében) kerül 10-20 cm száraz lomb, vastagon?

Figyelt kérdés
fa, gyümölcsfa, szigetelés, tél, fagy
2014. nov. 27. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én körbetekertem egy darab textillel, és aköré üveggyapotot tekertem.


De jó a szalmával körbebélelés is.

2014. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
minek?
2014. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Lehet, hogy félreértettél. A tő, tehát inkább a törzs legalsó része és főleg a gyökerek védelmére gondolok. Lehet, hogy törzsnek olvastad? Úgy értem.

2014. nov. 28. 05:08
 4/5 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak:

Hogy minek? Mert az oltási pont alatt úgy 10 cm-vel (ekkora az alany törzse) már kezdődik a FIATAL gyökérzet, ami kb. 30 cm mélyre megy le. Így az alany 10 cm-es törzsével együtt (az oltási pontnak illik legalább földfelszínen lennie, bár én kicsivel lejjebb tettem) mondjuk 40-45 cm-nél van a gyökérzet LEGALJA. A faiskolából vásárolt csemeték úgy 2 évesek, idén ültetettek. Na mármost a fagyhatár Mo.-on (pl. vízcsöveknél) 80 cm tudomásom szerint ...

2014. nov. 28. 05:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is a lehullott levelet gereblyézzük oda vastagon, a dió kivételével minden egyéb levelet a fák tövére halmozunk. Nemcsak véd, hanem trágyáz is, valamint tavasszal kb. ötödére esik össze.
2014. nov. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!