Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell a kaktusz magokat...

Hogyan kell a kaktusz magokat elültetni?

Figyelt kérdés
Van 500 kaktusz magom, és fogalmam sincs milyen földbe, mekkora cserépbe vagy mibe kéne tennem? Mikor ültessem el? Vagy az mindegy? Hol tartsam a lakáson belül? Meg amit még tudni kell írjátok le.
2014. dec. 3. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi van, elromlott a guglid?

[link]

Ha valamit itt nem találsz, akkor kérdezz.

2014. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát így : [link]
2014. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha még nem ültetted el, akkor nem is ajánlom, inkább tavasz közepén, késő tavasszal ültesd el, mert sok fényre van szüksége és melegre, éjszaka se nagyon legyen 20 fok alatti helyen. Úgy szórd el a magokat, hogy a föld épphogy fedje őket. Nem szabad túllocsolni, épphogy érje nedvesség a földet. Mind egy mibe veted el a magot, később át tudod ültetni. A földről nem igazán tudok nyilatkozni, de vannak kifejezetten kaktusz földek is. Én "kifejlesztettem" egy saját kaktuszföld keveréket, amiben eszméletlenül jól érzik magukat. Ha kinőtt, akkor már egyszerűbb a nevelés, nem kell velük olyan sokat foglalkozni. Ha már nem fér el az aktuális cserépben akkor átültetheted őket. Nekem pl. egy óriási cserépalátétben van az összes, de nyáron már át kell ültetnem párat, mert van benne folyós kaktusz is, és lassan már belepi az egész cserépaljat. A kinőtt kaktuszt néha meg kell locsolni és viszonlag meleg helyen kell tartani. Nekem télen a konyhában van, nyáron az erkély alatt, ott nem éri napsütés, de ennek ellenére nagyon jól megélnek. Ha letörik egy ága a kaktusznak, akkor azt se dobd el, beleszúrod a földbe és kigyökerezik. De nekem pl volt egy kb. 5 cm-es kaktuszom az OBI-ból, ami szegény már ki volt száradva, menthetetlennek tűnt, de azért elültettem, eleinte öntöztem kis tápszeres vízzel és mára már kb. 30 cm-es szépség lett belőle, és csak nő és nő és egyre több kicsije is van :)
2014. dec. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!