Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet a golgotavirágot...

Hogyan lehet a golgotavirágot szaporítani?

Figyelt kérdés
Próbáltam már magról nevelni, de nem kelt ki magas hőmérséklet és páratartalom mellett sem, próbáltam hajtásról szaporítani úgy, hogy a dugványt elültettem és úgy is, hogy vízben próbáltam gyökereztetni. Mindet sikertelenül...
2010. febr. 1. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:

A legegyszerübb a hajtásokat vizben gyökereztetni, de nyár közepétöl érdemes próbálkozni, mert elötte túl puhák, éretlenek a hajtások. A kb. 20-30 cm-es oldalhajtást óvatosan le kell törni (jobb az eredmény, mint ha vágod), és egy magasabb üvegbe állitani legalább 24-25 fokos melegbe és fényre. Általában két héten belül elkezd gyökerezni.

Ha a saját növényedet szeretnéd szaporitani, akkor lehet bujtatni is - a hosszabb hajtásról kb 1-2 cm hosszan az egyik oldalon le kell a héját éles késsel vágni és ezt a részt homokos földdel töltött cserépbe húzni, szorgalmasan öntözni - de ne legyen sáros, csak éppen nedves. Ha nyár elején bujtatod a hajtásokat, akkor öszre begyökereznek. (Lehet egy hosszabb hajtáson több ilyen lehámozást csinálni és egy ládába hullámszerüen bujtatni - igy több növénykét kapsz.

2010. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elözö vagyok´: magról elég nehéz szaporitani, mert ha túl régi a mag, akkor hónapok is beletelhetnek, mire csirázik, söt nekem többször volt olyan, hogy csak a következö évben keltek ki. Az interneten és a vetömagboltokban kapható magok a legtöbbször nem csiraképesek.

Ha esetleg mégis érdekel egy megbizható módszer, akkor irt privátban.

2010. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!