Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv! Ma reggel az egyik...

Üdv! Ma reggel az egyik crassula ovata a képen látható állapottal fogadott. Egyik ág leesett, majd mikor levettem az ablakból, a másik ágat is ledobta. Mi történhetett vele?

Figyelt kérdés

Pár napja kapott egy kevés vizet (3 hét után), de szerintem nem rothad, hiszen a tő nem puha, és zöld színe van.

Mindkét ágát a tőnél való elágazásnál dobta el, és az egyik ág (képen) közepe barnás színű.

Továbbá azt sem értem, hogy miért növesztett léggyökereket, talán kevés volt a nedvesség ?

Pedig életében először hozott virágot is.

Van pár crassulám, évek óta tartom őket, sosem volt még ilyen gondom, mindig rendben zajlott a téliesítés, pár elhullajtott levelet leszámítva.


[link]


[link]


[link]


2014. dec. 16. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A "léggyökér" éppen a sok (lég)nedvességre mutat, többet kéllene szellöztetni, hogy a levegö ne legyen annyira páradús.


Az meg, hogy ledobta a hajtásait, nem túl nagy gond, ne öntözd és idövel újra kihajt. (valószínüleg több vizet kapott, mint amennyit fel tud használni, ezért dobta le az ágait.

2014. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ !

Szellőztetve minden nap van, de sajnos nem tudok neki ennél jobb helyet találni. A vízzel pedig csínján bántam, de ezek szerint még az is sok volt.

Hajtásokat szétvágtam, majd elültetem, remélem mind a 4 megmarad.

2014. dec. 16. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó esélye van a gyökérrothadásnak, ami megállt, mikor nem öntözted, és nem haladt felfelé.

Ez is oka lehet a léggyökereknek, mert lentről nem kap vizet az ág, ezért a levegőből próbál kiszedni.

Ha tényleg erről van szó, akkor a cserépben maradt rész összefonnyad pár héten belül, ha nem öntözöd. Ha öntözöd, akkor meg büdös lesz.

2014. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem öntözöm, kap egy esélyt a túlélésre.
2014. dec. 17. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!