Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rózsát magról ültetni lehetség...

Rózsát magról ültetni lehetséges? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nem sok információt találok róla, hogy miként kell elültetni a rózsamagot. Most kaptam ajándékba néhány csomaggal és fogalmam sincs hogyan kezdjek neki. Egyébként eddig azt hittem rózsát csak tőről szokás ültetni.

2014. dec. 20. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Eddig én is azt hittem,de kérdéseddel sem győztél meg ,hogy ezt másként is lehet.
2014. dec. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vadrózsa is így szaporodik. El kell ültetni cserépbe és majd kikel.
2014. dec. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

MAgról is szaporítható, de egyrészt nem lesz fajtaazonos, másrészt az érett (és különösen a szárított) magok rosszul csíráznak és lefekvöek, azaz több év is beletelhet, mire kicsírázik.

Jobb hatásfokkal kel ki, ha a félérett (még csak halványan sárguló), augusztusi csipke bogyóból frissen szedett magokkal kísérletezel.

2014. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha akarsz vele szórakozni, akkor még most veteményezd el 2-3 cm mélységben a szabadba (mert hideghatás kell neki). Aztán kelésig ne engedd teljesen kiszáradni.

De ahogy előbb is írták, lehet, hogy évekig nem csírázik ki (ha egyáltalán valamikor), meg ki tudja, mi lesz ezekből a magokból. Kikelés után még úgy 4 év, mire meglátod.

Én kidobnám.

2014. dec. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!