Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv! Van egy növényem. Akkora...

AE35 kérdése:

Üdv! Van egy növényem. Akkora cserépben van, hogy a Titanic is beleférne, egy raktárban találtam, elhozható volt, hát elhoztam. Mi ez? Hogyan kellene gondozni? Köszi, AE35

Figyelt kérdés
Képek itt: www.eliteday.com/xmiez.html

2014. dec. 26. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egy fikusz, feltehetően Ficus elastica, de mintha az eredet növény tönkrement volna és egy egy sarjnövény. Gondozásnak nézz utána. Tapasztalatom szerint nyáron a tűző naphoz is hozzászoktatható. Nagyon fényigényes és egyben hőigényes, szobában elsősorban a déli fekvést kedveli és a hűvöset nem szereti.
2014. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönööööööööm!
2014. dec. 27. 07:09
 3/5 anonim ***** válasza:
A levelek kinézete alapján a talaj már tönkre van téve. Ültesd át új földbe, kisebb cserépbe, és tápoldatozd.
2014. dec. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazad van. A földje kb. olyan, mintha egy 100 éve úgy felejtett építkezésen volnék. Ilyenkor télen is át lehet ültetni? Férfi vagyok, sok mindenhez értek, de ilyen dolgokhoz semmiképpen sem.... :)
2014. dec. 28. 06:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, át lehet ültetni, ha nem hideg helyen tartod vagy nem valami sötét helyen.

Trópusi növényeknél jó körülmények között nem jellemző a téli leállás.


(Nekem az a tapasztalatom, hogy több nő szereti a szobanövényeket, mint férfi, de több férfi ért a szobanövényekhez, mint nő. :)

2014. dec. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!