Kezdőoldal » Otthon » Kert » Azt miért van, hogy egy...

Azt miért van, hogy egy akácfa ki lett vágva (még régebben), és nőnek az új hajtások, míg a másiknál azóta is csak a tuskó van ott?

Figyelt kérdés
Nem jókor lett kivágva, vagy valami ilyesmi?

2014. dec. 28. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt a jelenséget úgy hívják tudományosan, hogy "véletlen". :)


Általában a kivágott akác gyökérről sarjadzani szokott, de ha van valami baja (kártevő vagy betegség miatt le van gyengülve), akkor előfordulhat, hogy nem hajt ki, mert nem viseli el a kivágás okozta sokkot, és elpusztulnak a gyökerei.

2014. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, akkor semmi köze, hogy egyik mondjuk nagy hidegben, míg a másik jobb időben lett kivágva?
2014. dec. 28. 18:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem állítom, hogy ennek nem lehet hozzá semmi köze, de az kizárt, hogy ez legyen a fő ok.

Nagyon ritka, hogy az akác ne hajtson ki, ha egészséges. (Én legalábbis még nem találkoztam ilyennel...)

2014. dec. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
aha.. én is ezért csodálkoztam, még egyszer köszönöm!
2014. dec. 28. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:
mikor lett kivágva, amelyik nem sarjadzik?
2014. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ez mondjuk jó kérdés, megmondom őszintén, nem tudom, mert egy párszor vágtunk, hidegben is, meg nem olyan hidegben is... csak azért voltam kíváncsi, nem-e van erre is valami szabály..
2014. dec. 28. 19:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Amig a tuskója rothadásnak nem indul,az mindig ki fog hajtani .
2014. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na csak, mer, ha nyár végén, ősszel, akkor nem volt elég ideje kihajtani.


Az is lehet, hogy, ha vegetációs időben volt kivágva, akkor "elvérzett".

2014. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!