Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor jobb dugványozással...

Mikor jobb dugványozással szaporítani, ősszel vagy tavaszal?

Figyelt kérdés
2008. aug. 20. 14:55
 1/5 anonim válasza:
Ebben a hónapban is nagyon jó a dugványok gyökerezése.A Duna Tv -ben hallottam. Éppen ma én is dugványoztam hibiszkuszt.Üdítős PET palackot derékban majdnem elvágtam, az üvegbe földet tettem, bele a dugványt és az üdítős üveg tetejét visszahajtottam, így olyan a klíma mint az üvegházban.csak Egyébként tavasszal is jól gyökereznek a növények,csak az még sajna soká lesz.
2008. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy nem lehet dugványozni, hogy vízbe teszed a levágott ágakat? Mert én ezt tettem a puszpángommal, azt hittem így kell. Nem a kérdező vagyok, csak egy olvasó, köszi!
2008. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A puszpángot nem ismerem, erről nem tudok véleményt mondani.

Valószínű, hogy így is lehet, mert sok növény meggyökeresedik vízben is.Én is gyökereztettem már így is.

2008. aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Buxus a másik neve, de sövényként a legismertebb. 1 hónapja állnak a vízben, de lehet kipróbálom a földet, pet palackkal, mert semmi nem történt eddig velük.
2008. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A talajnak lazának kell lennie, és időközönként a nedvességet pótolni kell.A hőmérséklet is fontos, ne legyen tűző napon, de hideg se legyen rá.Próbáld meg a bukszust is így.
2008. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!