Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha kiszedem a málnatöveket a...

Ha kiszedem a málnatöveket a földből meddig bírják ki elültetés nélkül?

Figyelt kérdés
A sarjakat akarom kiszedni, és szaporítóanyagként elültetni egy másik faluba tavasz elején. Az érdekelne, hogy meddig bírják ki ezek a tövek föld nélkül? Mert az út eltart 2-3 óráig. Ha mélynyugalmi állapotban vannak még, akkor ez nem lehet probléma, remélem jól gondolom?
2015. jan. 31. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Vizbe rakva akár 1-2 hétig is .Az a fontos hogy a gyökerek ne száradjanak ki .
2015. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a víz a lényeg,hanem nedves,hűvös helyen(homokba)dugva tavaszig. Ne induljon meg.
2015. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vízbe tenni nem szabad, leázik a mikroszőrökről a talajmorzsalék, ennyivel nehezebben indul meg.

Berakod zacskóba a gyökereket, a zacskó száját bekötöd, és mehetnek. Minden föld nélkül tárolva ne tedd napra. Ha egy liter földet is teszel a zacskóba, simán kibírják árnyékos helyen két hónapig is.

Szállítás előtt metszd meg őket 30-40 cm-esre, ültetés után úgyis vissza kell vágni mindet 20 cm-re, a levágandót felesleges szállítgatni.

2015. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy érted, ugye, hogy majd tavasszal akarod kiszedni és még aznap ültetni?

Mert ha esetleg most akarod kiásni és tavasszal ültetni, akkor ültetésig földbe teszed kötegelve, öntesz rá némi vizet, lehetőleg ezt árnyékos helyen, aztán tavaszig nem kell ránézni.

2015. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, tavasszal akarom kiszedni és ültetni is, de nem aznap, hanem az azutáni napon. Tehát egyik nap reggel kiszedném, másik nap reggel pedig elültetném őket. Tehát akkor zacskóba tegyem őket metszve, és legyen a zacskóban egy kis föld is?
2015. jan. 31. 21:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Így van. A zacskó száját bekötve leteszed a ház északi oldalára, és lesz annyi pára benne a nedves földtől, ami nem engedi károsodni a gyökereket.


Én szoktam felesleges málnatöveket eladni neten, volt, hogy egy virágföldes zacskóval megmaradt novemberben, és ott felejtettem az északi házfal mellett, 2 marék föld volt rájuk hajítva páratartónak. Mikor észrevettem, azt hittem, már végük, csak márciusban bontottam ki, mert kellett a zacskó a következő adag postázásához. Meglepve láttam, hogy a felük él és hajt 4 hónap után! Azok maradtak meg, amik gyökerének egy pár szála beleért a földbe.

2015. febr. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon érdekes tapasztalat, ma is tanultam valami újat :)
2015. febr. 1. 13:48
 8/9 anonim ***** válasza:
A kertészetekben hetekig tárolják föld-faforgács keverékébena szabadgyökerű példányokat (ősszel). Ha kiásod, a lényeg, hogy tartsd nedvesen a gyökerét, de vízbe áztatni tényleg nem a legjobb megoldás. Amit ajánlottak, a nedves föld és zacskó, elegendő lesz. Így több napig is kibírja, nem lesz semmi baja. A lényeg, hogy lehetőleg tedd árnyékba, ha van kamra vagy a pince még jobb, akkor oda. Csak a Nap ne süsse, nehogy kiszáradjon.
2015. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, meglehetősen hasznos válaszokat kaptam, és sikeresen átvészelték a málna tövek azt az 1 hetet a pincében. Mindent úgy csináltam ahogy írták itt előttem. Talán csak 1-2 száradt el, aminek a gyökerére véletlenül nem jutott elég föld, a többi mind életben maradt. Innentől már a természet dolga :)
2015. márc. 9. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!