Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágokat lehet ültetni...

Milyen virágokat lehet ültetni télen?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kis virágoskertet készíteni, de nem tudom, hogy mit lehet télen ültetni, és az évszak melyik szakaszában. Hallottam arról, hogy pl: a kék tulipánt télen el kell ültetni, mert kell a hagymának a hideg, de nem tudom biztosan. Írnátok néhány télen ültethető virágot?

2015. jan. 31. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Tél idején a kertészek ültetnek virágot .Hagyd ezt nekik meg .
2015. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt már az óvodában el szokták mondani a gyerekeknek, hogy télen alszik a természet.

Ilyenkor szabadban legfeljebb fás szárú növényeket lehet ültetni, bizonyos körülmények fennállása esetén, de ez is inkább csak kényszermegoldás.

A virágoskertedbe kora tavasztól késő őszig kell ültetgetni.

2015. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
jégvirágot
2015. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor minimális a kertben végezhető munkák száma. Üvegházban lehet palántázni esetleg. Most tervezd meg a kerted, válogass virágokat, amiket szeretnél. Olvass utánuk, mikor kell ültetni, magról vagy hagymás-e, évelő-e, napot vagy árnyékot szeret, mikor virágzik stb.

Készülj fel a tavaszra. Ültetni csak a fagymentes idő beálltakor lehet, ez február vége, március eleje általában.

Javaslom Bálint Gyuri bácsi honlapját, nagyon jó írások vannak rajta! [link]

2015. jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Télen maximum virághagymát lehet hajtatni, de már arról is alaposan lekéstél (sebaj, én is :D), esetleg a benti növényeidet lehet pátyolgatni. Télen inkább tervezz meg tanulj sokat a leendő növényeidről.

A tavasszal nyíló hagymásakat (tulipán, nárcisz, jácint és társaik) meg ősszel szokás ültetni. Tavasszal a nyáron nyíló dolgokat lehet: dáliák, kardvirágok, nőszirmok, liliomok, sásliliomok stb. Illetve egynyáriak, kétnyáriak, évelők.


De teljesen meg tudlak érteni, nekem is viszket már a metszőollóm, mert pocsékul néznek ki a rózsák és majd' megesz a kíváncsiság, hogy kibírta-e a kockásliliomom a telet.


Addig is, inspirációnak: [link] , [link]

2015. febr. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :D De az 1. válaszadónak nem annyira..
2015. febr. 5. 16:27
 7/10 anonim válasza:
ilyenkor?!már szinte mindent,min 7 fok volt, kora tavaszi időjárás
2015. febr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen :D. Elég enyhe telünk van. De azért erre féle volt pár fagy.
2015. febr. 17. 19:01
 9/10 anonim ***** válasza:
nappal lehet, hogy 7 fok van, de hajnalra 3-4 fokok vannak mínuszban...
2015. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csenegeusz írj hármat, amit már ki lehet ültetni!


Most már lassan lehet a százszorszépet.

2015. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!