Kezdőoldal » Otthon » Kert » A sárkányfa (dracéna) új...

A sárkányfa (dracéna) új hajtásai (közepe) teljesen barna, száraz. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Barna szélű dracénatípusom van, ez amúgyis olyan, mintha a szélei szárazok lennének. Azt vettem ézre azonban, hogy az utóbbi időben nem sokat nőtt, így kukkoltam meg a közepét. A kis hajtások teljesen barnák... Nem mondanám, hogy el vannak száradva, de nincs zöld színűk. Mit lehet tenni?
2015. febr. 6. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem öntözted túl? Télen kevesebb víz kell a növényeknek.
2015. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez igen valószínű... Helyre tudom még hozni?
2015. febr. 6. 09:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát a többi levele még él, és más baja nincs, akkor nincs akadálya a megmentésnek.

Hetente csak egyszer öntözd, ahogy kell, és ne álljon alatta víz soha. (Ha kaspóban van, akkor azt hajítsd ki, a növénypusztulások nagy részéért azok a felelősek.)

2015. febr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, tápanyaghiány vagy agyontápozás kizárva.
2015. febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!