Kezdőoldal » Otthon » Kert » Oleo mac gs 350-es láncfűrész-...

Harangozó Alexandra kérdése:

Oleo mac gs 350-es láncfűrész-ről tudtok vélemény mondani? Megbízható? Otthoni tüzelő összevágásra kellene.

Figyelt kérdés
2015. febr. 7. 21:10
 1/7 dirtboy ***** válasza:
nem rossz gép,ha jó gazdája vagy jó pár évig elleszel vele
2015. febr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit takar az, hogy otthoni tüzelő? Néha tudtok szerezni pár tucat szőlőoszlopot, vagy kivágtatok két gyümölcsfát a kertben, azt kell összevágni? Arra tökéletes.

De ha évről évre a teljes téli tüzelőt ezzel akarjátok összevágni, köbméterszámra, arra nem igazi.


Az Oleo-Mac nagyon jó márka, közvetlenül a legnagyobbak után jön minőségben. Viszont ez egy viszonylag kis teljesítményű fűrész, kisebb munkákhoz van gyártva.

Ilyen minőségnél a komolyabb munkákra való gépek 100 E-től kezdődnek.

2015. febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha Husqvarna vagy Sthil gépekből veszel kicsit tüzifa vágásra azok is szét esnek idővel. Nem csak a márka számít hanem az is mire használod. Husqvarnában is van 60 ezres. Én otthoni t.fa vágásra akartam venni de kicsit nem ajánlottak .A Husqvarna 450e-t ajánlották ha 10-15 erdei köb fát vágok egy évre össze. 135 Ezer volt tavaly előtt. Nem bántam meg.
2015. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

erre jó példa az én Husquarna 235-ös fűrészem, 6 éves, 1500 mázsáig számoltam a fát amit felvágtam vele, azóta nem számolom, ebbe volt 15 éves akác oszlop, tölgy, bükk, cserfa, meggyfa, almafa, törzsgyök, vízes fa és száraz fa. Tavaly a gyümölcsösben a 15 éve ültetett Mutsu almafákat ezzel vágtam ki, daraboltam össze, 850 db almafa volt benne és sógoromnak a 20-25 éves meggyes ültetvényét is ami 250 fa körül volt. Sógoromnak, nagyapámnak, fateréknek is én vágom a fát. Amit eddig költöttem rá az egy csillagkerék, egy vezető, 3 lánc, lánckenő olaj, Husquarna 2T olaj és benzin. Szervizbe soha nem volt, olajszivattyúval nem volt gond, pedig ennél a típusnál elvileg típushiba.


Ez a 235-ös egy kis fűrész, de ha az ember rendesen bánik vele, nem öli meg, nem egy nap alatt akar mindent összevágni, akkor örök élet. A mai napig tökéletesen megy és még jó pár évig fog szerintem.

2015. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam hogy a benzinhez Husquarna olajat használok, a lánckenő olajnak pedig a Bar&Chain amerikai olajat.
2015. máj. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Személy szerint már ezerszer megbántam hogy megvettem. Többet volt javítva mint használva. Arra talán jó, amire ajánlják, hogy néha gallyazzon vele az ember. Inkább tettem volna hozzá pár ezer forintot, és vettem volna értelmes gépet! Ebben a kategóriában szerintem már 20 ezerért is kapható "láncfűrész"!
2017. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dániel9 válasza:
Vegyél oleo mac gs 440 tüzifa darabolásra vettem 109000 forintért szerintem megérte :)
2017. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!