Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem ültettem el ősszel a...

Nem ültettem el ősszel a virághagymákat, tavasszal késő lenne?

Figyelt kérdés
Állítólag a hagymás növények télen veszik fel a tápanyagot a földből és attól tartok, hogy emiatt nem hoz, majd virágot.

2015. febr. 9. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy lehet,ültesd el .Később hoznak vírágot,és nem lesznek olyan szépek .
2015. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Cserépbe jobb lenne?
2015. febr. 9. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. febr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megkérdezted, mert én is így jártam. :) Én szerintem március elején elültetem, max jövőre lesz szép.
2015. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az nagyjából kizárt, hogy jövőre szép legyen.

Márciusban ültetve már nem lesz elég ideje neki.

Rendes körülmények között októbertől már fejleszti a komoly gyökérrendszerét, márciustól már a levelek és virág növelésével van elfoglalva.

Ha megfelelő meleg van neki, akkor fejlettségtől függetlenül nekifog virágot hozni, de kellő gyökérzet nélkül ez vagy nagyon kicsi lesz, vagy nagyobb eséllyel el is fog száradni.

Ráadásul - gyökér hiányában - a levelekhez is a hagyma anyagait fogja elhasználni olyan mértékben, hogy nem tud kellően visszaerősödni a nagy melegekig, amikor ugye leszáradnak a levelei. Így jövőre meg sem próbálkozik a virágzással, legfeljebb két év múlva.

Most azonnal ültess, hogy legalább a két évvel ezutáni virágzás biztos legyen.

2015. febr. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!