Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi problémája lehet ennek a...

Mi problémája lehet ennek a virágnak?

Figyelt kérdés

Fél éve kaptam kb,csodaszép volt,kb.egy hete viszont betegnek tűnik.Helyet nem változtattam,túl locsolni nem locsoltam,környezetében nem került új növény.

Mi lehet a gond?


[link]


2015. febr. 13. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsőre tápanyaghiánynak mondanám.
2015. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak a középső sárga levéllel van gond? Hirtelen sárgul? Az lehet egyszerűen a levél elöregedése.

A bal oldali mióta sárgul? Ez is azóta?


Jól látom, hogy a helyiség ablaktól legtávolabbi sarkában van? Ott a nyáron sötét lesz neki. Télen a lentebbről sütő nap bevilágította a szobát, de nyáron az a sarok félhomályos lesz, és ez egy nagyon fényigényes növény.

2015. febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nincs messze az ablaktól,kb 1-1,5 méter.

Közelebb a radiátor miatt nem merem lakni.

Egyébként földszinti helység,19-21 fok van.

Kb egy hete kezdett mindegyik levél sárgulni.

Raktam most a földbe tápanyag rudacskát hátha megerősödik

2015. febr. 13. 22:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy flamingó. Meleg és pára kell neki. Naponta permetezd a leveleit langyos állott esetleg esővízzel.
2015. febr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez tökéletes körülmény neki télen.


A tápanyagrúd beteg növénynél nem jó ötlet.

Látom, kaspóban van, ami kiváló cucc növénygyilkoláshoz. Nem lehet, hogy öntözés után megáll benne a víz és elrothadtak a gyökerek?

2015. febr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!