Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet már metszeni a rózsát?...

Lehet már metszeni a rózsát? Már egy pár levél is van rajta, nem csak szemek. Nem teszek benne kárt?

Figyelt kérdés
2015. febr. 18. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
lehet ! Én a múlthétem metszettem, már nem lesz -20°C.
2015. febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én még nem mertem nekiállni, éjszaka még kemény fagyok vannak, Félek, hogy a metszés helyén visszafagy.
2015. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodtam metszed csak ,ha annyira sűrgős.Aztán majd a kihajtó rügyeket a minusz 1-2 fok is könnyen elviszi .

Lehet hogy nem lesz -20 fok,de még ezt is könnyelműség volt kijelenteni .Ezt még egy meteorológus sem merné megtenni .

Mindennek meg van a maga ideje .Csak úgy a metszés miatt kérdezem,nem tudom szőlőd van e? Ha most megmetszenéd a szüretet is előbbre hoznád jó 1 hónappal .

2015. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3."nem tudom szőlőd van e? Ha most megmetszenéd a szüretet is előbbre hoznád jó 1 hónappal ." hol élsz? Bérházban?? Látom van rá látásod! A -20 C is ilyenek kedvéért írtam-sejtettem lezs kapás ráaki anyáz is! (Y) brrr
2015. febr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ma metszettem meg. Volt olyan tő is, ami le sem hullajtotta a tavalyi leveleket.
2015. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, nekem is van olyan, ahol még a tavaji rügyek is megvannak, de nen állok neki metszeni. Korai még. Majd ha éjszaka már nem fagy, és még rügyfakadás előtt vagyuk, akkor kell. Itt nálunk még tartósan mínusz öt fok körül van, simán visszafagyna.
2015. febr. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már nem fagy vissza az érzékenyebbje se.

Télen, mélynyugalmi időben sem fagyna vissza ilyen -10-nél melegebb időben, most meg pláne nem, mert nappal már jó idők vannak, beindult a nedvkeringés, ami felgyorsítja a sebek beforrását, a keringési rendszer helyreállását.


Nem tudom, a szőlő hogy jön ide, a fagytűrőbb fajtákat felénk (borvidéken) gyakran már rögtön lombhullás után metszik. Akinek sok van, az metsz egész télen, ha egy kis ráérő ideje van.

De február elejétől, ha nem várható már nagyon nagy hideg, a fagyérzékeny csemegéket is metszik.

2015. febr. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
a kertészek márciustól-májusig javasolják.
2015. febr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az elég ostoba kertész lehet, aki májust javasol metszésre. Mikor már bimbósak a gyorsabb rózsák.


Védett helyen, pl. házak déli fala mellett, meg ahol megreked a meleg, gyakran már március közepén hajtani kezdenek a rózsák, úgyhogy ez előtt kell a metszést elvégezni. Március végéig mindenhol ildomos, még az északi oldalakon lévőket is.

2015. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nyugodtan metsszél! Nem lesz semmi baj.
2015. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!