Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha kerti földet használok...

Ha kerti földet használok benti palántanevelésre, mit tegyek a földbe, hogy a benne lévő kórokozók és peték elpusztuljanak?

Figyelt kérdés
2015. febr. 24. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Bio módon:sütőbe 80 fokon 1/4 óra-Amennyiben nem ódzkpdik a mikrol abban is lehet 5 perc. A kerti földbe illő tenni tőzeget is
2015. febr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszát. De mi a teendő akkor, ha már a magokat elültettem? Így nem tehetem be sütőbe.
2015. febr. 24. 10:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán éremes betenni mert a magokat is tönkreteszed vele. hát van vegyszeres megoldás is de attól függ hogy mire akarod használni (mit veteményeztél) meg hogy mikor mennyi idelye. mert pl a FORCE 1.5G nem is túl drága meg elég sok mindenre alkalmazható

De csak rovarölő hatása van !!!

2015. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszadó nem értem miért javított ki, amikor még nem volt a kérdésben arról szó, hogy a magok is benne vannak. A talajban lévő kórokozók a helybe vetett növények csak egy részére káros( hagyma, retek, répafélék) . Általában csak úgy kert földbe nem szoktak palánta nevelés céljából magot vetni. A kérdést jó lett volna a veteményezés előtt feltenni. A palántaföldet azért találták ki, mivel a kelés után jelentős mennyiségű, azonnal felvehető tápanyagokkal rendelkezik, a talajszerkezete biztosítja a gyökerek nedvesen tartását és szellőztetését.
2015. febr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszadó mivan nem tudcc megnevezni ??? te ki nem vállalod a nevedet ? amúgy meg nem kijavítottalak vagy beleszóltam a te válaszodba hanem az azt követő válaszra amibe azt kérdezte hogy mi van akkor ha már beletette. Nem kell megsértődni rögtön nem leoltottalak hogy nem jó amit mondtál vagy nem így van ??? Nah mindegy is hello
2015. febr. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, a kerti föld szerkezete miatt nem túl jó palántanevelésre, legalábbis tisztán. Jó lett volna legalább 1/3 rész nagyon laza virágföldet hozzákeverni, pl. Agro Cs-t.

Így utólag szobában a palántadőlés ellen kell védekezni, állatok ellen nem. (Átvizsgálással kellett volna a gilisztákat eltávolítani.) Veszel a növényvédőszerboltban bármilyen gombaölőt, amire az van írva, hogy jó palántadőlés ellen, és azzal beöntözöl. Elég, ha a felső 3 cm-t átitatja, mert ha túl sokat öntesz, akkor még kelés után is túl nedves lesz a felszín, ami még gombaölőszer alkalmazásával is tuningolhatja a palántadőlést okozó gombákat.


Arra vigyázz, hogy kelés után a talajfelszín mindig többé-kevésbé száraz legyen, mert csak a felső 1 cm-en támad ez a betegség. Alulról, felszívatással (vagy egyéb módon) öntözz, és semmilyen módon ne párásíts.

2015. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden választ, igazán hasznosnak bizonyultak számomra. Igazából paprikáról van szó. Paprikamagot ültettem. Belátom,hiba volt kerti földet használnom. Már azon gondolkodom, hogy veszek helyettük és újravetem, de ezúttal bolti földbe.
2015. febr. 27. 18:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!