Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mire erdemes odafigyelni...

Mire erdemes odafigyelni szölö ültetesekor?

Figyelt kérdés

Szölöt szeretnek ültetni a kertben,de ilyen teren sajnos nincs tapasztalatom. Minden hasznos informacio erdekel:

Ismertek-e Pesten/Gyalon olyan kerteszetet ami megbizhato? Csemege szölöt szeretnek, van belöle több fajta? hany szölötövet erdemes vennem, mekkora tavolsagra ültessem egymastol öket, van jelentösege,hogy 1,2 vagy 3 sort ültetek? Ugy ertem gyorsan nö,es könnyeden szaporithatom,vagy erdemes többet ültetni,mert van ami nem marad meg?

Valami vegyszerrel ilyesmivel erdemes meglocsolni?

Ha valaki azt gondolja,h ezek hülye kerdesek....nezze el nekem,es javitson ki. Szivesen fogadom a tanacsokat. Szep vasarnapot kivanok Nektek!


2015. márc. 22. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Húúú,itt akkor oda kell figyelni pár dologra .Mely csemege

szőlő fajták jó azon a vidéken .Már oltványt is olyat kell venni,amit hasonló talajon lett iskolázva .Ki kell kérni a szomszédok véleményét.Aztán az érési sorrendet is el kell dönteni,egyszerre érjen,mert akár bor is lehet belőle,vagy fogyasztási szempontból .Ha folyamatosan érik ,lehet folyamatosan eladni is .Kertészetekben általában jó minőségü oltványok vannak.Ezek ellenőrzöttek is .

A művelési ágat neked kell eldönteni . 1 mre azért legyen egy tő .A sortávolságra nem tudok mit mondani,a művelési ág miatt .Űltetési módra sem tudok most mondani semmit,mert ehhez is ismerni kellene a db számot .Nem mindegy 30-40 db ültetek,vagy 100-150 min.

Talajfertőtlenitő,és trágya mindenképp kell.

2015. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sor távolság kb 1.5 méter tő távolság 1 méter nálam így van. Én innen szoktam venni : [link] sok fajta van általában leírással. Hogy mennyit ültetsz majd te eldöntöd . Ha meg is mondaná valaki mennyit ültess az a minimum hogy írsz valami terület méretet. Honnan tudjuk hogy 1 hektárra vagy egy 30 méter x 30 méteres területre ülteted. Ásol gödröt amibe teszel trágyát rá föld majd a gyökeres vessző. Földből ki álljon 5 cm-er és kupacold fel. És persze a gyökerét iszapold be vízzel.
2015. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyira mindenképen érdemes odafigyelni, hogy megmaradjanak)-:. A tőtávolság 0.8-1.2 méter között szokott lenni. A 3 méter amit írsz, az már a sorok közötti távolság. Ez már olyan, hogy az Mtz traktor is elfér szántani a sorok között, vagy esetleg 2-3 sor alacsony növényt is ültethetsz közzé. Az oltvány az vad alanyba szelíd /nemes / rész van oltva, ez lesz a termő rész. Pest úgy tudom homokos talajon van, ami azt jelenti hogy az előzőévi venyigét le lehet tenni / ásott, fúrott /lyukba a fikoxéra nem károsítja, vagy nagyobb menyiségbe "iskolába" gyökeresedni, _ hosszanti sorokba 8-15 centiméterre egymástól, ahol őszre meggyökeresednek, ez lesz a "gyökeres vessző" A vadra oltott nagyobb gyökeret ereszt, de legtöbb fajta veszőről szaporítva is megfelelő/ jó termést hozhat. Ültetésnél fontos hogy a levegőt kiszorítsd az oltvány/ vessző környékéről. Ez úgy oldható meg hogy félig az ültetőgödröt be töltöd földdel, majd annyi vizet öntesz rá amíg buborékok jönnek a felszínre. Majd feltöltöd földdel és még fel is kupacolod 15-20 cm-re, ami a kiszáradástól védi meg. Röviden ennyi.
2015. ápr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!