Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bohócsapka paprikával kapcsola...

Hell-ikon kérdése:

Bohócsapka paprikával kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Idén sikerült vennem a gazdaboltban, gondoltam kipróbálom. Mennyire erős? Szeretném cserépben nevelni (ilyesmivel soha nem próbálkoztam paprikával), mekkorára nő, illetve mekkora cserép kell neki? Tiszta sor, hogy kiültetve szebben fejlődne, de 10 szem magból 6 palánta lett s mivel a szomszéd kert eléggé elhanyagolt, ott flottul elszaporodtak a spanyol csigák (tavaly mindet lezabáltak nálam), szóval ezeket szeretném megvédeni és cserépben nevelni, mert túl nagy tartalékom nincs belőlük.


Szóval minden gyakorlati tapasztalatra kíváncsi vagyok, amit megtudtok osztani velem. Előre is köszönöm.



2015. márc. 30. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon csípős, de cserépben nemigen lesz olyan.

Jobb lenne kertben tartani, és csigairtó granulátumot szórni köré.


Folyton növő paprika, 5 l föld legalább kell tövenként.

Nagyon hosszú tenyészidejű, őszre fogja az első szemeket beérlelni.

Ezt úgy szokták, hogy cserépben hűvös helyen átteleltetik, és a következő évben jó nagy termés lesz.

Kínlódtam vele pár évig, de nem ért annyit.

2015. márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, nagyon hasznos volt, ment a zöld kéz.


Nos, akkor tényleg el kell gondolkodnom azon, hogy mégiscsak kiültetem őket.

2015. márc. 31. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:

5 liter föld, de akkor érdemes tápozni is.


Valóban kései fajta, aug végén, szeptemberben érik be.


Bőtermő, nagy bokros típusú.


És nem nagyon erős, pont kellemesen csíp, akár még gyereknek is ehető.

Ha meg az erét kivágod, akkor semennyire nem csíp.

2015. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is.


Isten ments az ereit kivágni, szeretem az erőset. :) A család általában nem szereti, én viszont igen, így nekik van 3 fajta édes paprika, ez meg (főként) nekem lenne, némi Cserko cseresznye paprikával egyetemben. :)

2015. márc. 31. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne cserépben, hanem olcsón kapható műanyag malteres vödörben ( [link] )neveld, aminek persze az alját átfúrod, hogy öntözéskor pangó víz ne maradjon benne. Én ezt a 12 literes vödröt háromnegyedig tölteném valami jóféle palántafölddel kevert marhatrágyás keverékbe. És könnyen tudnád költöztetni is azt a pár tövet. Kiteheted a kertbe, ha a helyet körülkeríted csigák ellen villanypásztorral, vagy csigaméreggel. De ha jégesőt jósol a meteorológia, be is viheted majd.
2015. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, szintén ment a zöld kéz. :)

Azt hiszem kompromisszumos megoldás lesz. A banda fele kiültetve, másik fele meg cserépben/vödörben.


Akad pár leselejtezett, tiszta diszperzites vödröm, az a hagyományos ovális alakú, ha jól rémlik 15 vagy 20 literesek lehetnek talán. Gondolom a célnak az is megfelel.

2015. ápr. 1. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!