Kezdőoldal » Otthon » Kert » SOS! Rengeteg magom van, de...

SOS! Rengeteg magom van, de nincs elég fény a palántázáshoz a házunkban ráadásul északi fekvésűek az ablakok, mit tehetek?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem is kell addig fény ,amig ki nem keltek.Ez idő alatt a meleg a lénygeges.Mire ki lehet rakni a fényre,arra már melegebb lesz az idő is .
2015. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát sok már kikelt az előző adagból, de sorvadnak el, mert nincs elég fényük. :(
2015. márc. 30. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Legjobb megoldás a vetés későbbi ismétlése.

Én is csak most fogok vetni, pedig nekem van fóliasátram is, ahol tudom a palántákat nevelgetni kiültetés előtt..


Jövőre majd tudod, hogy nem kell március végénél korábban vetni.



Milyen palánták?

2015. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenféle, paradicsom, luffa tök, de olyanok is (amiket még el sem vetettem) hogy gleditsia, homoktövis.
2015. márc. 31. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is azt csinálom kelés után, hogy mikor jó idő van kint, kiviszem a palántákat, rossz időben meg éjszaka pedig hűvös helyen tartom, hogy ne nyúljanak túlságosan.

Nagyon lassan fejlődnek, de fejlődnek.


A fákat már előbb kellett volna, mert egyrészt sokkal lassabban kelnek, másrészt nem annyira érzékenyek, ki lehetne tenni őket szabadba, ha bent már nyúlnak.

Lehet az is, hogy hideghatásra lett volna szükségük a csírázáshoz, aztán így nem fognak kikelni. Az ilyesmit legjobb ősszel kintre vetni.

2015. ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!