Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mini orchidea szaporításban,...

Mini orchidea szaporításban, átültetésben segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb 2 éve kaptam egy orchideát barátnőmtől, kertészetben dolgozott Dániában. Eléggé elélte a földet már és szerintem ideje lenne átültetni. De van rajta "keiki" is és azt kérdezném, hogy ekkora léggyökerekkel már át lehet ültetni vagy várjak még? (Képet csatoltam róla meg az orchideáról magáról is.) Továbbá, mikor kaptam ebbe a földbe ültetem, szépen éli világát, állandóan virágzik azóta is. De láttam máshol ilyen tőzeget. Ez ami nekem van az jó vagy újat kell vennem? Még annyi, hogy olvastam, hogy mikor virágzik akkor nem szabad, vagyis nem célszerű átültetni. De ennek nem nagyon van esélye mert állandóan virágot hoz, és ugye tavasszal lenne célszerű!

Előre is köszönöm a válaszotokat!



2015. ápr. 1. 19:25
 1/2 A kérdező kommentje:

Íme a képek!


[link]


[link]

2015. ápr. 1. 19:37
 2/2 anonim ***** válasza:
Bármi "orchideaföldként" forgalmazott közeg jó, ami laza, vízáteresztő. Ha ekkora gyökerei vannak a sarjnövénynek, akkor már beültethető, de ez ugye csak azt jelenti, hogy a léggyökerek közé laza szilárd közeg kerül. Ha ekkorák a léggyökerek, akkor megfelelő számára a páratartalom is.
2015. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!