Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csemegekukorica turbózása...

Csemegekukorica turbózása pétisóval?

Figyelt kérdés
Lehetséges? Utána néztem, hogy egy hektárra mennyit szoktak, abból visszaszámoltam, hogy az én kis kertemre mennyi kellene. Ha például vízben elkeverem és azzal öltözöm meg? Vagy inkább majd ha kikelt szórjak mindegyik mellé egy két szemet? Milyen hatást tudok vele elérni, és milyen mennyiségben, hogyan csináljam?

2015. ápr. 15. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kikelt akkor szárazon szórj mellé egy fél maroknyi pétisót. Vigyázz, hogy ne érjen hozzá a növényhez, mert megégetheti.

Akkorra időzítsd lehetőleg a pétisózást, amikor mondanak esőt, mert így elolvad és beszívódik a földbe. Ha nagyon nincs eső, akkor végső esetben rá is öntözhetsz, de a vízben való feloldás és azzal való öntözés nem a legjobb ötlet, mert így is égethet a folyadék.

2015. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben akkor az lesz, köszönöm.
2015. ápr. 16. 13:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Szárazon nem túl érdemes, mert kisebb része a levegő páratartalmát felhasználva a talajszemcsékhez kötődik, nagyobb része viszont elgázosodik és elillan. A nitrogént egyből be kell kapálni vagy megöntözni. (Kapálás jobb.)

Még jobb, ha az ültetés előtti talajelőkészítéskor kiszórja az ember, és berotálja.

2015. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!