Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez miféle cseresznye lehet?

Ez miféle cseresznye lehet?

Figyelt kérdés

Üdv.


Horgászok mert nagy szenvedélyem a grillezett süllő,csuka (és egyéb) filé,illetve szenvedélyem a füstölt pisztráng (bár csukából és süllőből bár inkább csukából is fenséges).

Vittem volt szomszédainknak 7db füstölt pisztrángot a saját sózásúból.

Mire én pedig kaptam egy liter (kb 80 deka) fura cseresznyét,mi szerint világbajnok vele.

Ez a "fura" a következő volt:

- dió méretű ,1db húsa kb 3db maggal rendelkezővel ért fel ,egy darab kb 50-80 g volt nagyon nagy.

- nem is sötét vörös,hanem közel fekete volt.

- lédús,belül vérvörös,roppanós,de lédús és a lényeg : olyan finomat életemben nem ettem.



Tudom ez nem valami túl konkrét,de lényegében : dió méretű közel,szinte fekete volt,belül vérvörös,lédús,és hihetetlen zamatos édes.


Ez utalhat konkrét "fajra",vagy ez valami "végletekig" nemesített példány lehetett?


2015. ápr. 15. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát talán ez.

[link]

2015. ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Írd be a google-ba "Cherrykose" és a képeket nézd meg. Ott van olyan is ami belül szinte fekete. Német kertész fórumon olvastam régebben, hogy inkább a kajszira hasonlít. Ízre, a fa levele, és a mag is inkább a kajszi.
2015. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A cseresznyéhez nem tudok hozzászólni, de a füstölt csuka elkészítési módját leírhatnád! Szintén horgászom és szintén szoktam halat füstölni.


Köszi!

2015. ápr. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1# nem hiszem,mert annak rendes cseresznye magja volt,de nagyon hasonlít ez is,csak annyi különbség,hogy a fán rengeteg volt belőle ,mint a sima cseresznye csak kb 4x akkora,illetve a mag ami különbözik itt,viszont ez is nagyon jól néz ki.

3#kb 2-3x vastagabb a húsa a csukának mint a pisztrángnak.

Filézve szoktam ,ha nagyobb csuka van.

Kifilézem,és félbevágom ,amitől kb ott van ,mint a pisztráng,és grilles halrácsban teszem be a smerk-be (füstölő csövébe).

A kis csukákat 40 centi (méretkorlát,óvjuk azt ami egy nap még szép nagy lesz) körüli ~ 1.5 kilósak általában jók félbevágás nélkül is.

Sajna pisztrángot nem mindig sikerül.


Illetve ismerek olyan sporit aki szürke/afrikai harcsát füstöl,vörösbor fürdő után.

Mind igazi élményt,ízorgiát rendez,de a pisztráng mégis csak az igazi,illetve a magyar vizekben nem éppen gyakori "rokona" ,nagytesója a lazac.

Lényegében ezért is megéri svédeknél nyaralni,mert ott a nagy lazacokat októberben úgy fogják,mint nálunk a tükörpontyot.

2015. ápr. 16. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Én amiről hallottam, hogy a legnagyobb cseresznye fajta az a Carmen! 28-30 mm. átmérőjű és 10-11 gramm. Mellesleg szabadalmaztatott fajta.

Ezért gondoltam a keresztezettre (cserikajszi), mert az a te általad leírt súlyt eléri.

2015. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szomolyai fekete cseresznye? Bár dió méretűt nem láttam még, de a többi ráillik a leírásodból, és nem kétlem, hogy létezik belőle gigantoid, mert amúgy is eléggé nagyszemű fajta.
2015. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!