Kezdőoldal » Otthon » Kert » SARKANTYÚKA virága van valakin...

SARKANTYÚKA virága van valakinek? Tényleg kúszó növény?

Figyelt kérdés
Vettem egy csomag magot belőle(sárga színű),és elültettem.Kb. 16 mag volt,de nem cserépbe,meg balkonládába,hanem egy kisebb fadobozba amibe földet tettem.Az hogy sűrűn van egy picit,nem is lényeges,viszont nem tudtam hogy az kúszó növény,a ládika magassága nem nagy,a járdán van elhelyezve,ezek szerint akkor a járdán fog javarészt kúszni,vagy mekkorára nőnek ezek a növények ?Már kikeltek a magok,megjelentek az első levelek,kíváncsi vagyok nagyon :)
2015. ápr. 19. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk sokáig volt, de az soha nem.kúszott sehova. Ilyen csinos kis bokor szerű alakja volt. A levelei nagyon max olyan 8-10 cm átmérőjüek voltak, szóval nem lesz egy hatalmas növény.
2015. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hell-ikon ***** válasza:

Nem az a tipikus kúszó növény, mint pl. a hajnalka, amit ha hagysz, akkor a talajon elterül.

Viszont árnyékosabb hely, túl sok tápanyag fokozott lomb és szár fejlődést eredményezhet még az alacsonyabb típusú sarkantyúkáknál is.


A nagyobbak kerítés mellé ültetve szeretnek úgymond a kerítésen "felfutni", de ezek sem nőnek szerintem 40-50 centinél magasabbra. Szóval nem kell ettől a "kúszástól" megijedni. Napos helyen legyen az a lényeg és szép zömök növény lesz.

2015. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A csomagoláson mit írnak, mekkorára nő?

Van neki bokros és futós változata is. Nekem volt már régebben olyan, ami felment vagy 2 m-re a karón, szabad földben.


De ha egy kisebb fadobozba ültettél 16 magot, akkor neked nem kell attól tartani, hogy nagyon futkosna, vagy nagyon virágozna.

2015. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM ! A csomagon nem írtak semmit(ültetési távolság,magasság,stb),ezért kérdeztem.A nap rásüt 9-15 óráig,akkor jó helye lesz :)
2015. ápr. 20. 07:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Én elég gyakran veszek különféle vetőmagokat, de olyan bolti csomagolást szerintem még soha nem láttam, amin nem volt rajta az ültetési távolság meg a virág magassága.
2015. ápr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem hagytam meg a csomagolását,így nem tudom leírni a céget,csak az volt rajta honnan származik,meg ültethető balkonládába,kertbe,cseréPbe,max. 3 mondat :) Spóroltak a betűkkel :D
2015. ápr. 20. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!