Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vadalmára és vadkörtére lenne...

Vadalmára és vadkörtére lenne szükségem! Meglevő fáink továbbörökítéséhez, szemzéshez. Ha van infod, ötleted, írj kérlek. Van esetleg valakinek, vagy a környezetében?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 22. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak ötlet: Vidéken (nálunk legalábbis) sok elhagyott udvar, pince, szőlő van. Ott érdemes esetleg körülnézni, hogy nincs-e véletlenül valamilyen magonc. Általában a magról kelt gyümölcsfák már nem hordozzák a nemesített géneket, tehát közelebb vannak a vadalma, vadkörte ősökhöz.

Eredeti vadalmát, vadkörtét nagyon nehéz lesz már találni.

Én úgy tudom, hogy almát-körtét lehet egymásra oltani/szemzeni.

2015. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd mit találtam ! Itt árulnak vadalma és vadkörte magoncokat.

[link]


Ezek szerint erdészeteknél is érdemes érdeklődni.

2015. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, én is vettem már erdészet csemetekertjéből vadalanyt.

Nem nagyon örültek neki, hogy nem vettem meg egy százas csomaggal, de adtak.

Vadalmára amúgy nem szoktak almát oltani, hanem vannak erre a célra szelektált sarjadzó fajták.

Most már azért nem vagyok biztos benne, hogy maradt még valahol bármilyen csemete, ilyen értéktelenebb dolgokat esetleg nem visznek hűtőházba. Ilyenkor már szép levelesek a szabadban.

Meg lehetett volna esetleg írni, melyik részén laksz az országnak, hátha tudna valaki a környéken valamit.


Az első válasz nem tartalmaz túl sok értelmes dolgot.

A nemes fajták ősei is nemes fajták voltak, tehát ezekre üt vissza nagy valószínűséggel a nemes magjából kelt növény, vagy arra is jó esély van, hogy magához a magot termő növényhez fog nagyon hasonlítani.


Almát meg körtét nem lehet egymásra oltani, vagy ha véletlenül meg is fogja, nem nagyon fog fejlődni, és pár éven belül elpusztul.

2015. ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tapolca melletti kis faluban lakunk (Balaton-felvidék)
2015. ápr. 22. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!