Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kiskockabálázó tömöríti is...

A kiskockabálázó tömöríti is a füvet? Vagy csak becsomagolja kockába?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert nem vagyok benne biztos hogy ez a fajta csomagoló jó lenne báláskazán esetében.

https://www.youtube.com/watch?v=1vjvbt2vyXc



2015. máj. 6. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

hát nekünk van egy kisbálázónk de ez nem tudom mi ez nem az.

A miénk 45x55x(70-80) as bálákat csinál és igen csak betömöríti. A madzag szakító szilárdsága 105-120 N , és néha ha túltömöríttetjük mikor kijön szétpukkan a bála.

mondjuk bálás kazánba nem füvet hanem szalmát szoktak rakni

Amúgyis azt már abban az esetben nem fűnek hanem szénának nevezik.

Ha van még valami és tudok akkor segítek, ha érdekel bála azt is csinálunk akár számlára is.

2015. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez inkább "kévézőgép". Gyakorlatilag régen, gépesítés előtt így arattak. A kaszások levágták a gabonát, az asszonyok kévébe gyűjtötték, majd a portán kicsépelték. Ennek a gépnek speciel nem tudom mi értelme van. Báláskazánba nem lenne jó ez a gép, mert ellobban egy pillanat alatt. A bálázó tömöríti is a "tüzelőt".
2015. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos én is ettől féltem.
2015. máj. 6. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Arató és kéve kötőnek hívták. Szárították keresztbe rakva. Hazahordták, kazlazták, stabil cséplőgépen kicsépelték. Kévéből is lehet kazlatrakni.
2015. máj. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!