Kezdőoldal » Otthon » Kert » Palántanevelő tojástartóból?...

Palántanevelő tojástartóból? Tapasztalatok? Kiültethetem a tartóval együtt a kis palántákat vagy jobb ha kiveszem őket belőle?

Figyelt kérdés

#tojástartó #palántanevelő
2015. máj. 8. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Én kipróbáltam régen, és bevált, a végén már annyira szétmállik a tartó alja hogy a tartóval együtt kiültethető, előbb utóbb szétbomlik az egész.


Hátránya hogy a lakásban is sokszor szétmállik az egész tartó,továbbá a tojástartókba nem tudunk palántaneveléshez ideális 5-6 centi vastag földréteget elhelyezni, tehát előbb érdemes ki/átültetni.

2015. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az elsö írta, ha megfeleöen öntözöd, akkor szétmálik, mileött kiülteted.

Meg nagyon könnyen beköltöznek alá a csigák és mire észbe kapsz, nint mit kiültetni.

Pár évben használtam, de már lemondtam ról, mert nem volt praktikus.

2015. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Valahogy így gondoltam, hogy több föld férhessen bele a tartókba.


[link]


nem találtam nagyobb képet, remélem látszik. :S


Sajnos a kertbe kiültetett magok zöme nem kelt ki, pedig rendszeresen locsolva voltak. Ilyen még sosem történt, az előre palantázott paprika és paradicsom már a palántás edényben elkezdett kidőlni. Nem tudom mi lehet az oka.


Ezért gondoltam, hogy most veszek másfajta magokat és megpróbálom így a palántázást. így akkor a gyökereket sem kell megmozgatni kiültetéskor, hátha jobb lesz az eredmény.

2015. máj. 8. 11:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Most akarod elkezdeni a palántanevelés?? Minek? Szeptemberre lesz termésed belőle. Most már bőven benne vagyunk a kiültetési idényben. Vegyél inkább piacról palántát, ha már így jártál.


Tojástartó nem alkalmas erre, mert kevés föld fér bele. Egy szál paprikának kell kiültetés előtti nagy korában 1,5 dl föld, paradicsomnak 2 dl.

A tartó öntözéskor esetleg szétmállik, de az egyáltalán nem biztos, hogy annyira felpuhul kiültetés után a földben, hogy a gyökerek egyből át tudjanak hatolni rajta, és így kiszárad az ültetvény.

Ilyen anyagból árulnak a palántával kiültethető poharakat, de ismerősök szerint az se puhul fel eléggé, nehezen indulnak meg a palánták, tehát le kell hámozni róluk az edényt. Akkor meg már ott van a sokkal könnyebben kezelhető tejfeles és vajkrémes doboz.


A linked amúgy nem műxik.

2015. máj. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit én használok az a Jiffy tőzegkorong amit kelés után 1 héttel megy a tejfölös pohárba, ez a legjobban bevált módszer amivel évek óta dolgozom, meseszép palántákat lehet nevelni, habár ilyenkor már max. csak törpe,balkon-t érdemes ültetni, max. másodvetésre szoktak vetni.
2015. máj. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!