Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sárgarépa veteményezésénél...

Sárgarépa veteményezésénél egyesével kell a magokat elszórni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 11. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyesével?! Azt az apró kis magot?

Szórd el, aztán ha kinőtt majd kiegyeled.

2015. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha drazsírozott magot vettél, akkor tudod csak egyesével vetni. A sima magot elszórod és úgy jársz el, ahogyan az első válaszoló írta.
2015. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keverd össze búzadarával ,és akkor nem lesz olyan sűrű .
2015. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsit magasabbról szórd, hogy széjjelebb szóródjanak a magok, ne túl közel egymáshoz, mert úgy nehéz lesz egyelni.

Ne legyél nagyon precíz a takarással, mert ha minden mag egyforma mélységbe kerül, az azt is jelentheti, hogy mindegyiket elrontottad. :)


Most már igencsak el vagy késve vele (március közepéig jó lett volna), úgyhogy csak akkor vágj bele, ha tudod rendszeresen locsolni. Most elszórás után is egyből öntözd be, és 5 naponta ismételd. (Amúgy a magvetés öntözése nem egy szerencsés dolog, de most már muszáj reszkírozni.)

2015. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Te sem vagy jobban elkésve ,mit akinek a szárazság,vagy a rossz mag miatt nem kelt ki .Még az is lehet ,hogy e harmadvetést kell csinálnunk.Akkor majd nem szeptemberben szedjük ki ,hanem októberben .Legalább tovább fog el állni .

Nem kell kétségbe esni .

2015. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki bármi okból kénytelen új vetést csinálni, az is ugyanúgy el van késve, mint a kérdező. A pici magonc nem jól tűri a nagy hőséget meg egyéb nyári tényezőket. A sok víz sok dolgot megold, de nem mindent.

Szeptemberben senki nem szokta tárolásra kiszedni a répát. Azt mindenki a hidegek beálltával teszi, legalábbis, akinek van egy kis esze. És nem mindegy, hogy akkor mekkora az a répa. Meg az sem biztos, hogy a kérdező tárolásra akarja, lehet, hogy a nyári fogyasztását akarná belőle fedezni, amiből így már nem nagyon lesz semmi.

2015. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Idén költöztem, és a konyhakert kialakítása lett volna az utolsó lépés, amivel tudom, hogy elkéstem, de mivel ez lesz az első kiskertem, és most időm is van, próbálok felkészülni a következő évekre :)

2015. máj. 12. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!