Kezdőoldal » Otthon » Kert » Damil áztatás fűkaszánál. Mi...

Damil áztatás fűkaszánál. Mi ez a marhaság?

Figyelt kérdés

Keresek okosságokat damilválasztással kapcsolatban, aztán már harmadszor botlok bele, hogy áztatni kell a damilt, kevésbé rojtolódik. Mindenki az áztatás szót használta, volt, aki oda is írta, hogy 2-3 órát. Nem néztem, lehet kellett volna, hogy nem április eleji hozzászólások-e...


Viszont: vizes damilt használt-e már valaki? Esetleg külön erre a célra rendszeresített, vazelines ronggyal áttörölt damil okosság-e a súrlódásos sérülékenység (rojtolódási és összetapadási hajlam) csökkentésére? Netán olyan damil létezik-e, amin nincs mit javítani ilyen szempontból, és ésszerű áránál is van?


2015. máj. 13. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs de ekkora hűlyeségről még sehol sem hallottam ,pedig más másfél évtizede rendszeren kaszálok .

Ez olyan,mint a reszelő zsírozása .

Tekerd fel azt a ki-be ba...tt damilt,azt állj neki kaszálni .

2015. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt én is olvastam már pár helyen, még Stihl márkakereskedés honlapján is, de én is hülyeségnek minősítettem. A tömör műanyag nem issza fel a vizet, ezt szerintem nem olyan nehéz belátni.

Azt is írják, hogy csak vízbe kell meríteni a fejet használat előtt, hogy ne ragadjon össze a damil, de ennek sincs értelme, mert a fordulattól pillanatok alatt kicsapja a fej a vizet, lásd centrifuga.

2015. máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én olyat láttam hogy valaki lefújta wd40-el, hogy használt-e azt nem tudom,nem is értettem hogy miért teszi, de ez a vizes dolog még nagyobb hülyeség az biztos.
2015. máj. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó, hát WD-40-nel nyilván! MINDENT lefújunk WD-40-nel, a kaját is, mindent!
2015. máj. 14. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a damilt áztatni kell, a horgászok is ezért lógatják a vízbe!


:)))

2015. máj. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A Stihl-nél kapható minden amerikai gyártmányú damilt használat előtt 24 órával be kell áztatni.
2016. aug. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Asszem tökmindegy, ki áll mögé, ha nonszensz. BTW a reszelő zsírozása tényleg jótékonyan hat az élettartamra. Tény, hogy könnyebb vele dolgozni, és amennyivel elvileg lassabban visz, annak sokszorosával simábban, könnyebben halad. Emellett nem minden szerszámacél rozsdamentes (sőt!), így a ritkán használt szerszámoknak különösen jót tesz a zsírba rakás. Meg lehetne említeni a hűtőhatását, de reszelőnél pont nem kéne állat módjára nyomni és cibálni, inkább pontossággal és odafigyeléssel rövidüljön a jó eredményhez vezető út, az még mindig bevált.


Öreg mesterek is így szokták ("Stihl oldalán is olvasható"), de legalább elmondják, hogy is működik ez. Egy nagy műanyag spagetti 24 órás áztatásában nem nagyon látom az alapelvet...

2016. aug. 2. 17:27
 8/8 A kérdező kommentje:

Találtam régi, gyenge damilt, és mivel fogy, gondoltam behasználom. Ilyen korong alakú, majdnem zárt csomagolásban van, abban is tartottam. Tudod, középen egy nagy lyuk az átlátszatlan oldalon, ott lehet próbálkozni megkeresni a bezuhant véget, és lehet helyette megtalálni a másik végét, ami azon a nem túl nagy lyukon egészen ijesztő méretű gubancerdőket képes kipattintani, amikor már nagyon tekernéd fel az ostoba damilt a náthás dobodra estefelé...


Szóval találtam őt, és valamitől eléggé csupa ragacs volt. Gondolom hosszú idők pora és mindenféle gőzei összegyűltek rajt. Körbefújtam WD40, majd ha lesz kedvem zöld füstté változtatni a füvet vele, beszámolok, hogy volt-e összeragadt damil, volt-e koszevés, volt-e bármi változás.

2016. aug. 16. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!