Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lekonyulnak a chili levelei?

Lekonyulnak a chili levelei?

Figyelt kérdés
Van egy kis fóliasártam amibe ki szoktam néha tenni a 2,5 hónapos chiliket, de megfigyeltem hogy amikor napfény éri őket a levelei lekonyulnak és ha beviszem őket árnyékos helyre akkor meg visszaáll. Ez mitől lehet, ennyire nem bírják még a napfényt?

2015. máj. 14. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem a napfény a gond a fóliában, hanem a 40 fok. A gyökerek nem tudják olyan ütemben nyomni a vizet, ahogy a levelek párologtatják.

A chiliket tedd ki nyugodtan szabadba, napra, akkor lesznek szépek. (Egy-két nap félárnyékos szoktatás kell, nehogy megégjenek a levelek.)

2015. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor pl diófa alá bemehetnek?
2015. máj. 15. 15:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Gondolom, még nincs túl sötét ott. Az a jó a szoktatásnál, ha a levelek között átszűrődik egy kis napfény.
2015. máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!