Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szilvafába mit lehet oltani?

Szilvafába mit lehet oltani?

Figyelt kérdés
Több szilvafát, mivel évek óta nem termett, csak zöld hajtásokat hozott, legallyaztam. Kb. 25-30 centi átmérőjű, másfél-2 méter magas törzsek maradtak. Ezek mind épek, egészségesek. Inkább szeretnék oltani beléjük ha lehet, mint kivágni ezeket is. Csak nem tudom h miket lehet és milyen módszerrel. Ehhez szeretnék tanácsot kérni, vagy linkeket.

2015. máj. 15. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szilva alanyba általában szilvát, ringló szilvát, kajszit szoktak oltani!
2015. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ekkora fákat teljesen legallyaztál (most vagy még tavasszal?), akkor lehet, hogy végük lesz a nyár folyamán, és csak az alany fog sarjadzani. Átoltásnál meg szoktak hagyni egy évre egy nagyobb ágat.

De ha megmarad a törzs, akkor az előtörő erős zöld hajtásokat be lehet szemezni, amint elég erősek lesznek.

(Nézz utána Youtube-on meg máshol a neten: T-szemzés.)


De ilyen módon történő átoltásoknál előfordulhat, hogy pár éven belül tőben kitörnek az új hajtások, de addig azért teremnek.

(A tippem az, hogy sharka-fertőzött Besztercei fákról van szó, azért nem teremtek.)

2015. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az oltás megmaradása mindig bizonytalan (nagy szakértelmet igényel) Én is a szemzést javaslom pl. itt utána olvashatsz. Írod, hogy a fád nem termett. Nem virus fertőzés volt az oka? (fa virágzik, de a gyümölcs még "kis korában" lehullík?).
2015. máj. 16. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az oltás megmaradása mindig bizonytalan (nagy szakértelmet igényel) Én is a szemzést javaslom pl. itt utána olvashatsz. Írod, hogy a fád nem termett. Nem virus fertőzés volt az oka? (fa virágzik, de a gyümölcs még "kis korában" lehullík?)
2015. máj. 16. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2015. máj. 21. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!