Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gyökereztessek ki egy...

Hogyan gyökereztessek ki egy kaktuszt?

Figyelt kérdés
nemrég sétáltam és rábukkantam egy hatalmas kaktuszra, mivel az egészet elhozni nem tudtam, ezért az egyik kis hajtást letörtem, hazahoztam. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám kigyökereztetni? előre is köszönöm

#kaktusz #gyökér #kigyökereztetni
2015. máj. 23. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbben egy nedves talajra óvatosan rányomod (legjobb a kaktuszföld) ami boltban kapható, a talaj enyhén nedves legyen ne vizes mert akkor kirohadhat, a kaktusz nagyon könnyen ki fog gyökeresedni ha meleg helyen van.
2015. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2015. máj. 23. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Előbb pár napig hagyni kell, hogy a törés- vagy vágásfelület beszáradjon. Csak utána szabad kaktuszföldbe tenni (nagy szemű homokkal vagy téglatörmelékkel fele/fele arányban kevert talaj). Az ültetőközeg jó vízáteresztése lényeges ! Beültetést követő pár nap után ajánlatos csak nedvesíteni az ültetőközeget. Az egészet világos helyre kell állítani, de tűző nap ne érje. A cserép alatt ne álljon a víz soha ! A talaj inkább száraz, mint nedves legyen. A gyökeresedés elvben 1-2 héten belül megindul, amit aztán új hajtás képződése is követ. Ha már meggyökeresedett, akkor általában fokozatosan akár teljes naphoz is lehet szoktatni és akkor nyáron, magas környezeti hőmérséklet mellett már a sok vizet is kibírja károsodás nélkül.
2015. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3# tökéletes választ írt.
2015. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!