Kezdőoldal » Otthon » Kert » Drótkerítés mellé milyen...

Drótkerítés mellé milyen sövénnyé alakítható növényt ajánlanál, ami nagyon gyorsan legalább 2,5-3 méteresre nő, olcsó és könnyen kezelhető?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:

kertész vagyok de:

a kérdés nem egyértelmű

-milyen a talaj?

-lombhullató v.örökzöld?

-ha kerítés mellett lesz hogyan lesz nyírva?(oldalt)

belinkelek valamit hátha segít

[link]


pontosabban


[link]

2010. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mindenképp örökzöld, ami tömött, szinte átláthatatlanná nő és takar. Mivel a férjem 2 méteres a nyírása talán nem lenne nagy gond.

A talaj homokos, állandóan érné szinte a napfény, árnyék nincs, de a locsolás megoldható.

A csodasövényes oldalt már láttam én is. Valóban olyan jó, mint az oldal reklámozza?

2010. febr. 26. 16:21
 3/9 A kérdező kommentje:
A kerítéstől persze bentebb ültetnénk, ha lehet 1-1,5 méterre.
2010. febr. 26. 16:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves kertész!

Nekünk agyagos a talajunk! Ide esetleg tudnál ajánlani valamit? Elsősorban örökzöld, de nem feltétlen. Éljen meg ezen a silány talajon!

2010. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Türkesztáni szil, az az csodasövény-> google
2010. febr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

ha az olcsóságra törekszünk akkor pl az orgonát is lehet

sövénnyé alakítani(ok nem örökzöld)de szinte ingyen van.

van viszont annyi ellentmondás a kérdésben hogy ami nagyon gyorsan nő az nem örökzöld, ami örökzöld és kertészeti árudákban kapható az viszont nem olcsó

ajánlom a kistermelőknél megtermelt helyben vagy a közelben előállított növényeket.Általános növénytermesztési feltételeket igényelnek ezek a növények is (telepítésnél,kis csemete állapotban öntözni, trágyázni,gyommentesen tartani stb)a homokos talaj:

A homokos talaj nagy, egymáshoz lazán illeszkedő részekből áll. A beleültetett növényeknek szinte soha nincs oxigénhiányuk, a szárazság azonban néha nagy gondot jelenthet. Ezért tanácsos jókora mennyiségű szerves anyagot beledolgozni a földbe, a száraz időszakokban pedig öntözni. A vízzel a tápanyagok is belemosódnak a talajba.

Ahhoz, hogy a növény jól fejlődjön, az is lényeges, hogy minden tavasszal trágyázzunk. Erős növésű növények esetén szórjon májusban, majd júniusban újra egy kevés trágyát a talajra.

Én személy szerint a buxust tartom a valamirevaló sövényfajtának igaz van 80 faj amit ez felkarol nem sorolom....

de alakíthatóság és szépség tekintetében nekem ez a NO1

viszont mindig nyirkálni kell,de láttam olyan térelválasztó buxust ahol csak oldalt volt nyírva, fölül meg ment az égig nagyon jól nézett ki az is.

2010. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Agyagos talaj,nem nagy ördöngösség termőbbé lazábbá kell tenni több trágyázással ,szerves ,komposzttrágya szinte mindegy csak növelni kell a termőkészség tartalmat, és lazítani,pontosabban Az agyagos talaj nagyon kicsi részekből áll, amelyek nagyon sűrűn helyezkednek el egymás mellett. Ezért az agyagos talaj egy szilárd szerkezetű, nehéz talaj. Az agyagos talajt minden ősszel felássák és szerves anyagokkal, pl. saját készítésű komposzttal keverik össze. Nyáron rendszeres kapálással tartható fenn a talaj lazasága, s ilyen módon a gyökerek elegendő oxigént kapnak.

Mivel az agyagos talaj jól tartja a vizet, szinte soha nem kell öntözni. A típus egyértelmű hátránya viszont, hogy esős időszakokban megáll rajta a víz. Ilyenkor nem érdemes rámenni, hanem meg kell várni, hogy a talaj beigya azt.

Nem lehet egyik sövényfajtát innen sem kizárni ha megteremtjük nekik az optimális feltételeket.

2010. febr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Utánanézek a buxusnak is.

2010. febr. 28. 08:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a buxus sajnos lassan növő mind, ahogy látom.
2010. márc. 4. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!