Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ültethetek még dinnyemagot,...

Ültethetek még dinnyemagot, vagy már nagyon elkéstem vele?

Figyelt kérdés

2015. jún. 2. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Próbáld meg. A magot vetni szokták,nem ültetni...
2015. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagy termést már ne várj, de ha van szabad területed is meg dinnyemagod is, és öntözni is nagyon sokat tudod, akkor késői dinnyéd még lehet.
2015. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 schocko ***** válasza:
Ne pazarold a helyet vele...sok minden nem lesz belőle...ültess céklát vagy palántálj káposztaféléket...
2015. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha most veted elég későn lesz már termés,de meg lehet próbálni, láttam hogy árulnak még palántát én pl. a helyedben (persze csak megbízható árustól) azt vásárolnék ha nagyon szeretnék még ültetni.
2015. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Konkrét példa alapján tanácsoltam, hogy meg lehet még próbálni, hátha szerencséje lesz.

Ismerősöm dinnyét termelt régebben eladásra 1000 m2-en, csak úgy öntözés nélkül. A hangyák a harmadát-negyedét kirágták, azok helyébe már nem vásárolt palántát, hanem magot tett, május 20. körül. Szerencséje lett, mert a profi termelőknél nagyjából egyszerre ért, lezuhant az ár, és mikor nála értek az első nagy dinnyék a helybe vetetteken, akkor már duplájáért tudta eladni.

Most már kicsit tényleg későn van, ezért a fészket érdemes beöntözni, egy héten belül kint vannak a dinnyék. Ha nem jön egy 35 foknál melegebb időszak egy hónapon belül, akkor még jók lehetnek.

2015. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még, hogy a hangyák valami növényt elrágtak volna.
2015. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az tuti lótetű lesz, nekem a vetett magokat rágták ki előbb mint a palántát, hangya ilyen kárt nem csinál, esetleg fánál talán.
2015. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#1, De, a fészekbe való vetést ültetésnek is hívják. Szép ez a magyar nyelv és vannak átfedések néha - még akkor is ha az ültetés 90%-ban palántáknál használatos. ;)
2015. jún. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó nektek, hogy nincs ilyen hangyátok.

Nálam szépen mennek végig tavasszal a sorokon, és rágják ki a kis növényeket. Virágot és haszonnövényt egyaránt. A retket pl. keléstől szedésig folyamatosan, ahogy haladnak a sorban. Először gyorsan haladnak, aztán ahogy a maradék megnő, már nem pusztulnak el a retkek, hanem csak megrágják a gumóját.

A hangyarágást nem lehet semmivel sem összetéveszteni. Főleg, hogy ott mászkálnak és rágcsálnak a növényeken. Lehet látni őket munka közben. De mint írtam, a rágás is olyan egyedi, mint pl. a csigarágás vagy a lótetű nyoma. A növény elpusztulása is elég egyedi, mert a gyökérszőröket rágják le, és az adott növény először csak fonnyad, végül elszárad. Akkor nekifognak a következőnek.

2015. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is rágnak a hangyák sajnos. Most kellett kipótolnom a karalábét és a paprikát miattuk.
2015. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!