Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszédom rossz, lyukas...

A szomszédom rossz, lyukas keritését megjavíthatom szerintetek?

Figyelt kérdés
Elvileg a jobb oldali kerités lenne a miénk én úgy tudom.A bal oldalon egy szemét öregasszony lakik és csupa lyuk a drótkerités.Nekünk kutyánk van nem szeretnénk ha átmenne, így megkéne javitani.Arra gondoltam, hogy mivel van vagy 40 m régi drótkerités maradékunk azt eléhúznám ennek a lyukasnak.Ilyet lehet vagy engedélyt kell kérni az öregasszonytól?

2015. jún. 10. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Simán odarakhatod a ti oldalatokról...

Nekünk is volt olyan kerítés ami a szomszéddal "közös" volt és volt rajta néhány luk. A mi kutyánk mindig átlógott. Emiatt mi is raktunk oda.

Szerintem nincs olyan hogy az a mienk az a minek ha azon az oldalon laknak. Ugyanúgy megkell annál a résznél is oldani.

2015. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Én is így oldottam meg. Mivel a kerítés nem csak jog, hanem kötelesség is, ha az nem felel meg a bekerítés alapvető követelményeinek, akkor elvileg az öreglánynak magának kellene gondoskodnia róla. De mivel egy Ft-ot nem hajladó költeni rá, így ha szükséges ideiglenes jelleggel kiegészítheted. Ha az öreglány hepciáskodik, akkor megfenyegetheted egy feljelentéssel. Akkor csendben lesz.
2015. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Kb. 1 hónapja estem át hasonló dolgon. Jegyző azt mondta, ha a kerítés amit húzni akarok az én telkemre esik, akkor semmi köze hozzá a szomszédnak. Neki kellett volna megcsinálni, de a jegyző szerint nem kötelezhetik rá. Így fogtam magam a kerítés nyomvonalában az én telkem terültenén oszlopokat tettem le és húztam rá drótot. Szomszédasszony nem szólt semmit. Pár hét múlva valamelyik rokonával elbontatta a régi öreg kerítését, így most csak az enyém van ott.
2015. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na ez remek.Köszönöm a segitséget! :)
2015. jún. 11. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!