Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehetett ez a kerti medence...

Mi lehetett ez a kerti medence vizében?

Figyelt kérdés

Tegnap délután töltöttem fel a kerti medencét kútvízzel. A feltöltést követően vettem észre, hogy barnás lett a víz. Bekapcsoltam a vízforgatót és estig úgy is hagytam. Este letakartam a vizet, reggel elkezdtem megint a vízforgatót használni. Mikor ezután elmentem otthonról jutott eszembe, hogy bekapcsolva hagytam a forgatót. Legalább 9 órát ment folyamatában, mire haza értem. Rögtön feltűnt, hogy világosabb a víz. Mikor szétszedtem a vízforgatót, ez a látvány fogadott. Egy vödörbe kezdtem el kitisztítani a szűrőt, de úgy látom, hogy kuka. Mi ez, ami egy nap leforgása alatt ennyire tönkretette a szűrőt? Mondjuk azóta sokkal tisztább a víz, aminek nagyon örülök. :-)


[link]

[link]

[link]



2015. jún. 11. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy magas a kútvíz vastartalma, a kútvíz a felszínre kerülve, oxigén hatására a vas oldhatatlan formában kicsapódik.
2015. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha ez vas volt, ahogy írod, így már nem barnulhat be a víz? Akkor valószínű kiszűrte az összeset a szűrő?
2015. jún. 11. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Vas és a mangán okoz ilyen problémát, sajnos ez előfordulhat még bármikor a kútvízben,nálunk pl. az egyetlen megoldás az volt hogy csapvízről töltöm fel a medencém...
2015. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De úgy veszem észre, hogy majdnem fél nap vízforgatás elég szépen kitisztította a vizet. Valószínű így nem engedem már le. A csapvíz amúgy is drága. :-)
2015. jún. 11. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:

A kútvíz vas-ion tartalma kétértékű vasról háromértékű vasra oxidálódik a medencében alkalmazott fertőtlenítő szertől, vagy a levegő oxigénjétől. Vagy eleve háromértékű vas ionból is sok van benne. Tulajdonképpen vas(III)oxid-hidroxidok keletkeznek. Ilyen a rozsda is.

Nem tudom milyen drága a szűrőbetét, de szerintem olcsóbb egy szűrő, mint az egy feltöltésnyi csapvíz-kútvíz közti árkülönbözet...

2015. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk pl. a szűrő mellett is ilyen volt a víz színe, teljesen nem lehetett kiszűrni, a vastalanító berendezés meg egy vagyon, annál biztosan jobban megéri a csapvíz...
2015. jún. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!