Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dracénám feltámadt, mit...

Dracénám feltámadt, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kb 1 méter magas dracénám. Tavaly elkezdte hullajtani a leveleit, míg az összeset le nem dobta, majd elsorvadtak a növény végei.

A cserépben lehetett a baj, mert több gyökér el volt halva. Akkor átültettem, és néha öntöztem, de még nem vágtam vissza.


Erre most látom, hogy a még ép növényvégeken kezd sok kis új hajtás fakadni.


A tő úgy 40 centi magas, és ez ágazik 4 felé. Na most mind a 4 ág végén vannak új kezdemények...


Mit tegye vele?

Az a baj, hogy így felkopaszodva túl magas. Ha ki is hajt, csúnya lesz. Vissza kéne vágnom, és a levágottakat külön gyökereztetni.

De:

1- Hol vágjam le, hogy a gyökeres anyatő újra sarjadjon?

2- És mikor vágjam le, hogy csúcsokon lévő hajtáskezdemények is életben maradjanak úgy, hogy közben gyökereznie is kell...?



2015. jún. 12. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudnék írni így is valamit, de biztosabb lenne a dolog, ha felraknál egy fotót, mondjuk, legegyszerűbb a Képfeltöltés.

(Ott ne a legelső linket másold ide, mint sok félkegyelmű, hanem a direkt linket.)

2015. jún. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most nem tudok képet csinálni, sok hétig nem megyek haza, az otthoniak nem értenek a számítógéphez, hogy küldjenek nekem. Ezért írtam le szavakkal, hogy milyen a növény, amivel most anyám foglalkozik.


A kb 40 centis tő az úgy seprűnyél vastag. A 4 elágazása, amelyek 50-60 centisek, azok úgy vékony ujjnyi vastagok.


Levágatnám anyámmal az ágakat, hogy 15-20 centis darabokban tegye vízbe gyökerezni. Na de a felsőkön lévő rügyméretű izék, fognak továbbfejlődni így, vagy várjunk még? Mikor jobb neki?


És hol vágjuk el, hogy az eredeti növény se pusztuljon ki?

Én levágnám a tő tetején, hogy ne legyen rajta az elágazás, és helyette újat hozzon, és vastagok legyenek azok. De egy seprűnyél vastag tő nem túl öreg már ehhez, meg fás? Fog új sarjakat növeszteni?


Vagy inkább vágjuk le az elágazás felett közvetlen, hogy 4 kis csonk maradjon rajta?

2015. jún. 16. 08:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy nagyon jó lesz, ahogy akarod. Akár azonnal is lehet kezdeni.

Azaz, ha a föld felett pár centire levágod, akkor tőből hajtani fog, de feltehetőleg csak 1-et. Amennyiben olyan egészségesek a gyökerek, hogy fent friss hajtás van, akkor lent is garantáltan hajtani fog.

A csúcsokat úgy 30 cm-esre vágva vízben lehet gyökereztetni. Ha komoly elvékonyodás van, ami miatt csúnyán néznének ki később, akkor 20 cm-re is lehet vágni őket.

Ha ennyi nem elég, akkor a maradékot tetszőleges darabokra vágva, egyik végüket vízbe állítva kigyökereznek. 15-nél hosszabbra azért nem jó, mert később, nagy cserépbe ültetve is kilóg a régi szár teteje a földből, és az nem olyan szép, mint ha sima szár lenne.

2015. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Miért csak "feltehetőleg egyet"? :) Legalább kettőt szeretnék, de inkább hármat. :)

Amúgy nem csak a föld felett pár centire, hanem olyan 20-30 centi magasságban vágnánk el. Nekem tetszik, ha mint egy fának, van egy kis kopasz törzse. Csak az ebből kiinduló "ágak" felkopaszodása nem tetszik.


Esetleg lehet valahogy ösztönözni a növényt, hogy hol és hány hajtást hozzon? Mondjuk ha óvatosan bevágnánk a kérgét?

2015. jún. 17. 13:56
 5/6 A kérdező kommentje:
És jól értelmezlek, a csúcsok, amik végén már új hajtások vannak, minimum 30 centisek, de a többi 15 centi alatt legyenek? Miért legyen a csúcs olyan hosszú?
2015. jún. 17. 13:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért gondoltam, hogy csak egyet fog hajtani, mert egy nem túl jó erőben lévő növényről van szó. De persze, ha olyan erősen hajt most, akkor nincs kizárva, hogy többet is hajt majd.

Az is egy megoldás lehet, hogy ha csak 1-et fog hajtani, de azt erősen, akkor azt 20 cm-es korában pár rügy felett levágod, mert ha már jó erőbe került, akkor azután többet fog hajtani.

Természetesen bárhol elvághatod, akár a korábbi elágazás közelében is.

Azért írtam rövid darabokat, hogy az egész öreg rész a föld alatt legyen. Ha el is ágazik esetleg így egyből, akkor is közvetlenül a föld felett, ami nem olyan szép szerintem. Akkor már jobb, ha a földből 1 szár jön ki, amit aztán a kívánt magasságban lefejezel, hogy ott ágazzon el.

Amúgy a szár minél hosszabb, annál több tápanyagot tárol, annál erősebb lesz az indulás. Tehát akár egyben is hagyhatod a levágott részt, aztán ha szépen begyökeresedik és hajt, akkor utána elvágod valahol, aztán a levágott részt megint gyökerezteted.

Számtalan a lehetőség. :)

2015. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!