Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elvirágzott muskátli szárat...

Elvirágzott muskátli szárat le kell vágni?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok amiken bár bimbó sincs, elvirágzott a szár.
2015. jún. 16. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi pl. mindig leszedjük hogy szép maradjon,egyébként meg le is kell szedni mert minél több elnyílt virágot hagyunk rajta a növényen, annál kevesebb új virág lesz majd nyílóban
2015. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor vágjam le az egész szárat?
2015. jún. 16. 20:09
 3/11 schocko ***** válasza:
47%
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
2015. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak az elnyílt virágokat kell leszedni. A szárat nem, az majd újra hozza a bimbókat.
2015. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs 4-es vagyok, az elnyílt virág szárára gondolsz ? Én lecsippentem a tövéhez közel a szárat.
2015. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, arra gondolok. :) Hosszú keresgélés után megtaláltam, hogy igen, le kell vágni az egész szárat, egészen a tőig.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2015. jún. 17. 00:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel a szár hozza a virágot, ezért neked nyilvánvaló, hogy a szárat kell levágni? Nem értem én ezt.

A szárat akkor szokták levágni, ha csúnya maga a növény, mondjuk túl magas kopasz szárak vannak. De virág ezeken is ugyanolyan mértékben lenne, mint a többi, alacsonyabb részen.

Ha most nem virágzik a muskátli, ilyen tökéletes időjárásban, akkor ott tartási probléma van. Vagy túl sötét helyen tartod, vagy tápanyaghiányos, vagy vízben áll és rothad a gyökere, vagy egyéb.

2015. jún. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A virágjáért tartott növényekről a virágzatot elvirágzás után minél hamarabb le szoktuk szedni, mert a növény a termésre a magok létrehozására dolgozik utána. Ha az elvirágzott virágzatot leszedjük, új virágok létrehozására serkentjük.
2015. jún. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7. Te kicsit félreértettél valamit! A muskátli gyönyörű, virágzik, erkélyen van, napos oldalon, és nem rohad a gyökere. A kérdés az volt, hogy az elvirágzott!!! szárral mit kell kezdeni, hagyjam úgy kopaszon, vagy vágjam le. De már megtaláltam rá a választ, köszi!

A többieknek akik a kérdésre válaszoltak köszönöm szépen!

2015. jún. 17. 11:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg félreértettem (ahogy többen is), túl korán volt még, figyelmetlenül olvastam, bocsi. :)

Azt hittem valamiért, hogy a szárat akarod levágni, nem a virágzatot.

Ezt amúgy magától is leszárítja nagyon gyorsan, ha nem porzódott meg, mert ha megporzódik, akkor magokat fejleszt.

2015. jún. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!