Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kép alapján mire tippeltek,...

A kép alapján mire tippeltek, mi történt a paradicsommal?

Figyelt kérdés

Az ablakpárkányon tartom, pár hete vettem. Egy darabig nem csinált semmit, aztán kezdtek pirosodni a paradicsomok. Hármat már le is szüreteltem, viszont az utóbbi pár napban rohamosan döglik meg az egész növény... a levelek elszáradnak, aztán tőből leválnak, egy pár apró, zöld paradicsom is leesett.

Pénteken tápoldatoztam (Sandis márkájú, általános) először, arra gondolva, hogy segítsem a nagy érlelésben. Nem tudom, lehet-e ez az ok, annak ellenére, hogy a javasolt arányban hígítottam vízzel.

Azt hiszem, ennek a növénynek már mindegy, kétlem, hogy új leveleket fog hozni...viszont kezdőként hátha okosabb leszek egy esetleges következő alkalommal.

Pár naponta öntözöm, a föld tetejét szoktam kicsit megnyomkodni, és mindig nedves. Szerintem ha én szárítottam volna ki, akkor nem bírta volna pár hétig minden gond nélkül.



2015. jún. 17. 21:16
 1/9 A kérdező kommentje:

igen, mondom, kép:

[link]

2015. jún. 17. 21:20
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Túl sok napfény. Adj neki több vizet, és rakd árnyékba.
2015. jún. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kiszáradt.
2015. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez valami föld/öntözés/tápoldat/gomba lesz szerintem. Elsősorban gombára/föld"problémára" tippelek.
2015. jún. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Napfénytől ilyen problémája nem lehet, nézd meg alulról hogy nedves-e a talaj/nézd meg a gyökerét.
2015. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hol vetted? Én kaptam egyszer egy hipermarketes példányt, az nézett ki így, és gyakorlatilag mumifikálódott egy idő után szerencsétlen. Gombára vagy fertőzésre tippelek, nem lehet tudni, hogy milyen körülmények között tartották, mielőtt megvetted, ez a baj a készen vett, felnőtt növényekkel. Egyébként a paradicsomnak nem elég a párkány és a párnaponkénti öntözés, rendkívül fény- és vízigényes, főleg, amikor már terem.
2015. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kiszáradástól nem így néznek ki a levelek. A túlöntözés még inkább lehetne ok, ha nem írnád, hogy csak pár naponta öntözöd. Bár ablakon belül talán még ez is nagyon sok volt. A paradics nagyon jól tűri a szárazságot, az állandó sáros környezet gyökérpusztulást okozhat.

Vagy lehet esetleg még mondjuk fitoftóra, ha már fertőzötten vetted.

De ha a tápozás után kezdődtek a bajok, akkor ez a legvalószínűbb probléma. Mégiscsak eltoltad az adagolást.

2015. jún. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nem írtál egy lényeges dolgot, mégpedig hogy melyik párkányon tartod, a külsőn, vagy a belsőn. Ha a belsőn, akkor kizárhatjuk a kiszáradást (3 naponta elég locsolni, a túlöntözést, és a gombás fertőzéseket is, mert csak a talajból kerülhetett volna a növényre, akkor viszont eddig sem jutott volna el. Vagyis ebben az esetben azt gyanítom, megégetted a gyökereit a tápoldattal.

Ha a külsőn, akkor szintén kizárom a gombás fertőzést, mert valószínű városban laksz (egyébként nem a párkányon tartanád) és ott bizony nem nagyon van fitoftóra, sem alterária. Ez esetben viszont szinte biztos vagyok benne hogy megégett/kiszáradt. Egy cserépben, ha éri a nap, akkor egy kánikulában pár óra is sok lehet, főleg egy ablak előtt.

Ami a jó hír, hogy a paradicsom nagy túlélő. Én árnyékos helyre tenném. Figyeld a földjét, mindig legyen nedves, de ne tocsogjon a vízben. Műtrágyát egy időre felejtsd el. Szerintem szépen rendbe jön.


Ajánlok neked is egy kertészeti fórumot, aminek van paradicsomos rész is. [link]

Itt nem szakemberek, csak hobbikertészek beszélgetnek,de kellő rutinnal a hátuk mögött és nagyon szívesen segítenek bárkinek.

2015. jún. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezért írtam úgy, hogy a fitoftórát esetleg már a paradiccsal együtt vette, nem most fertőződött. A betegség látványos része ugyan csak pár nap, de mire eljut odáig a helyzet a fertőzéstől, az lehet két hét.
2015. jún. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!