Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akinek szép a gyepje, elmondan...

Akinek szép a gyepje, elmondaná, hogy mit hogyan csinál? Minden esetben gyomirtózni, műtrágyázni, szellőztetni kell?

Figyelt kérdés
2015. jún. 22. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:

1-2 havonta szórók ki gyepre ajánlott komplex műtrágyát (intenzív növekedés szakában), vettem ilyen kézi fűszellőztetőt olcsón,amivel évi 2-szer végigszaladok, így szebben fog növekedni,de egyébként van aki nem csinálja és szép a füve.


Ha nagyon elgyomosodna akkor kétszikű gyom ellen gyom-stop szert lehet kifújni.


Legfőbb hangsúly az öntözésen van!


Nekem pl. nagyon szép minden évben a fent leírtakat alkalmaza..

2015. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Locsolással nincsen gond, mert van kút és nem kell spórolni a vízzel. Viszont sok a gyom közötte. Van olyan terület ahol egyáltalán nincs gyom, ott szép dús a fű, de olyan is ahol nagyon sok gyom van. Most még "friss" a gyep, kb. másfél hónapja vettettük el a fűmagot és szeretnék ebben a témában minél több tanácsot, tapasztalatot gyűjteni, hogy sokáig gyönyörködhessek a szép gyepen. :)
2015. jún. 22. 19:14
 3/10 A kérdező kommentje:
Mennyi időközönként műtrágyázod?
2015. jún. 22. 19:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha friss a telepítés, akkor a nagyobb gyomoktól (paré, tarack, pittypang stb) érdemes gyomlálással megszabadulni egy jó eső vagy alapos locsolás után, fűnyírás előtt. Az apróbbak, mint pl. a kövér porcsin, kiszorul a fűtől is. A tarackra, érdemes időben odafigyelni, mert azt a kétszikű gyomirtó nem bántja és nagyon el tud terjedni. Látszólag olyan mint a fű, sőt a szárazságot is jobban bírja, így a laikus sokáig nem fog gyanút.


Én csak áprilisban és szeptemberben egy jó eső előtt műtrágyázok mezei NPK-val. Fele annyiba kerül mint a gyeptrágya, de az összetétele ugyanaz ha megnézed.

2015. jún. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! Egyelőre kézzel szedegetjük ki a gyomokat, de szinte meddő vállalkozás, mert nem kicsi a terület.


Hallottam a tarackról, de így hogy le van vágva a fű nem ismerem fel, igaz csak képről láttam. 7 centis fűben, hogyan tudnám felismerni a tarackot?

2015. jún. 22. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Google képkeresőbe érdemes beírni hogy tarack(búza) és a kép alapján szemrevételezni, igazából van akit nem zavar mert sokszor beleillik a gyepbe ha állandóan nyírja. Ahogy lehet én pl. kiszurkálom.
2015. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kicsit mindig világosabb, mattabb a levele mint a perjéké és szélesebb, kb. a duplája. Ha nem szeded ki, akkor nem csak magról képes terjedni, hanem gyökérsarjakról is és elboríthat akár több négyzetmétert egyetlen otthagyott tő pár év alatt. A leggyakoribb az egérárpa és a muhar. Utóbbi rendkívül szapora és ne is komposztáld le a zöld kalászát se, mert utóérik és képes következő évben a komposzttal együtt "fertőzni".
2015. jún. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jajj, ettől a taracktól kivagyok. Állítólag kiírtja a füvet is. Olvastam róla több cikket is, de nem vagyok előrébb, mert nem láttam, tapasztaltam. Állítólag szurkálni nem szabad, mert jobban terjed, legalábbis neten ezt olvastam.
2015. jún. 23. 19:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a fű ez idei vetés?

És előtte nem volt rendes gyomirtás, és magágykészítés?

2015. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen ideji vetés és nem volt sajnos. A föld tetejéről lett leszedve bobcat-el kb. 20 centi. Előtte kb. 8 éve füvesítettünk, akkor sem volt gyomirtózás vetés előtt és semmi gond nem volt.
2015. jún. 24. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!